Uroczyste podpisanie umowy. Od lewej Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Andrzej Wiczkowski - Starosta Ostródzki, Jacek Dudzin - Prezes Szpitala w Ostródzie S.A., Tomasz Balcerowski Prezes Zarządu Ekoinbud, Jan Kacprzyk WicestarostaIstotne wydarzenie dla ostródzkiej placówki medycznej. Już za 11 miesięcy od strony ul. Jagiełły dobudowane zostanie nowe skrzydło o pow. użytkowej prawie 2 tys. m2. W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Ostródzie 14 listopada 2022 r. podpisano umowę z firmą Ekoinbud Sp. z o.o. na realizację zadania pn. „Rozbudowę Szpitala w Ostródzie na potrzeby Izby Przyjęć, Zespołu Pracowni oraz Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej”.

Przy podpisaniu umowy uczestniczyli: Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Andrzej Wiczkowski - Starosta Ostródzki, Jan Kacprzyk - Wicestarosta, Grażyna Ostas i Piotr Strzylak - Członkowie Zarządu Powiatu, Jacek Dudzin - Prezes Szpitala w Ostródzie S.A. oraz Tomasz Balcerowski Prezes Zarządu wraz z przedstawicielami Grupy Ekoinbud.

Wartość zadania wynosi 21 380 000 zł, w tym:
  • 4 049 500 zł dofinansowano z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Urząd Marszałkowski Woj. W-M w Olsztynie),
  • 15 000 000 zł kredyt PKO BP,
  • 2 330 500 zł środki własne Spółki - Szpital w Ostródzie S.A.
INFORMACJE TECHNICZNE O INWESTYCJI:
PARTER - Izba przyjęć dla osób dorosłych oraz oddzielnie dla dzieci
  • gabinet zabiegowy, gabinety badań, izolatka, sala resuscytacyjno-zabiegowa, pomieszczenia techniczne, wydzielony podjazd dla karetek z bramami segmentowymi, pracownia USG, pracownia gastroskopii, pracownia kolonoskopii z salą wybudzeń, izolatką i pomieszczeniem do dekontaminacji, rejestracja pacjentów
I PIĘTRO - Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej
  • sześć sal jednoosobowych z węzłami sanitarnymi, osiem sal dwuosobowych z węzłami sanitarnymi, gipsownia, sala diagnostyczno-zabiegowa, sala zabiegowa z kolumną chirurgiczną i anestezjologiczną, sala wzmożonego nadzoru z dwoma stanowiskami, gabinety lekarskie oraz pielęgniarskie, pomieszczenia techniczne.
Niektóre sale będą posiadały śluzy umożliwiające izolowanie pacjentów zakażonych np. COVID-19, gdyby zaistniała taka potrzeba. Z obu stron budynku będą wykonane dwie ewakuacyjne klatki schodowe. Na poddaszu znajdą się wszystkie urządzenia techniczne.

Źródło informacji: Szpital w Ostródzie S.A.
Foto.: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostródzie
Materiał filmowy: Telewizja Mazury