Zdjęcie grupowe uczestników XVII Pleneru Malarskiego Jesień idzie przez park z przedstawicielami PowiatuSala konferencyjna Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie w dniu 1 grudnia br. zamieniła się w salę wystawowo – koncertową. To tutaj miał miejsce wernisaż poplenerowy, będący podsumowaniem XVII Pleneru Malarskiego „Jesień idzie przez park”, którego organizatorem był Andrzej Wiczkowski – Starosta Ostródzki.

Uczestnikami pleneru było dziesięcioro artystów: Monika Zenc – Pawlik (komisarz pleneru), Maria Wojtasiak, Roman Graszkiewicz, Zbigniew Śmiechowski, Urszula Zimorska, Małgorzata Krause, Zdzisław Karbowiak, Joanna Kowalska, Bożena Szpaczyńska, Gabriela Badurek. Zostali oni wyróżnieni przez Starostę Ostródzkiego drobnymi upominkami. Przybyli goście mieli okazję podziwiać wszystkie obrazy powstałe podczas pleneru, a także uczestniczyć w koncercie duetu Dariusz Wychudzki (na pianinie) oraz Magdalena Kasprowicz (wokal).

Czwartkowy wernisaż zaszczycili swoją obecnością znamienici goście, między innymi: Wojciech Ziober – asystent Marszałka Województwa Warmińsko–Mazurskiego, Radni Rady Powiatu, Dyrektorzy Jednostek Organizacyjnych Powiatu, uczniowie ze szkół i placówek oświatowych powiatu ostródzkiego oraz studenci UTW i członkowie stowarzyszeń kulturalnych.
Ten wieczór pozostanie na dłużej w pamięci wszystkich zebranych.

Źródło informacji: Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Ostródzie
Materiał filmowy: Telewizja Mazury

{youtube}e44-EJAB9bE{/youtube}