Oficjalny odbiór odcinka drogi powiatowej w m. MiędzylesieW dniu 5 grudnia 2022 r. oddano uroczyście do użytku ulicę Wrzosową przebudowaną w ramach projektu pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1228N w m. Międzylesie”. W przecięciu wstęgi uczestniczyli: przedstawiciel Wojewody: Piotr Opaczewski – Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski, Starosta Andrzej Wiczkowski, Radni Powiatu, Przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych, Przedstawiciele Wykonawcy Ryszard i Wojciech Zieja, a także Sołtysi. Inwestycję dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W ramach zadania na odcinku drogi o długości ok. 1,2 km została wykonana nowa konstrukcja nawierzchni drogi wraz z jej poszerzeniem do szerokości 5,5-6 m. Ponadto poprawiono geometrię skrzyżowań, wybudowano kanał technologiczny, chodnik i przebudowano zjazdy i pobocza, poprawiono odwodnienie drogi poprzez naprawę kanalizacji deszczowej i ułożenie ścieku drogowego „trójkątnego”. Zastosowano nowe oznakowanie pionowe i poziome, progi zwalniające oraz wykonano nowe przejście dla pieszych z dedykowanym doświetleniem, oznakowaniem poziomym na czerwonym tle i systemem informacji fakturowej. Wykonano korektę skarp i udrożniono przydrożne rowy.
  1. Wykonawca: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Zieja” Ryszard Zieja
    ul. Fabryczna 9, 18-400 Łomża
  2. Wartość zadania – 3.809.266,95 zł, z czego:
    - 2.158.976,40 zł to dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
    - 776 587,00 zł to dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji
    Lokalnych
    - 873.703,55 to środki własne powiatu
  3. Termin realizacji zadania: maj-listopad 2022r.

Źródło inf./foto.: Zarząd Dróg Powiatowych w Ostródzie

Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg