Modernizacja Oddziału Chorób Wewnętrznych w ostródzkim szpitalu28 marca 2023 r. odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanego Oddziału Wewnętrznego o Profilu Kardiologicznym Szpitala w Ostródzie S.A. Inwestycja umożliwiła powstanie m. in. trzech dodatkowych sal z węzłami sanitarnymi oraz gabinetu zabiegowego. Wszystkie sale wyposażone zostały w klimatyzację, wentylację mechaniczną oraz posiadają panele z gazami medycznymi. Pomieszczenia wyłożono estetycznymi wykładzinami technicznymi.

Odnowiony oddział zapewni komfortowe warunki hospitalizowanych pacjentów oraz lepsze warunki pracy personelu medycznego. Całkowita wartość prac wyniosła 1 317 483,41 zł. Projekt został dofinansowany przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego w ramach Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 w wysokości 1 000 000 zł.

Samorząd Powiatu Ostródzkiego reprezentowali: Andrzej Wiczkowski - Starosta Ostródzki, Jan Kacprzyk - Wicestarosta, Członkowie Zarządu: Piotr Strzylak oraz Marek Husar, Waldemar Gazda -Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, a także Radni Powiatu Jolanta Dakowska i Artur Munje.

Ponadto przy otwarciu uczestniczyli: Piotr Opaczewski – Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski, Katarzyna Dośla-Szcześniak - Dyr. Wydziału Zdrowia Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego, Bogdan Bartnicki - Dyr. Departamentu Infrastruktury i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Zdzisław Sokołowski - Dyr. SANEPID - u, Jacek Dudzin - Prezes Szpitala w Ostródzie S.A., Małgorzata Zalewska - Dyr. ds. Pielęgniarstwa, Bożena Szkutnik Dyr. ds. Medycznych, Marzena Ossowska - Gł. Księgowa Szpitala w Ostródzie S.A., Paweł Orzechowski - Kierownik ds. Rozliczeń i Statystyki - Szpital w Ostródzie S.A., Piotr Turczynowicz - Ordynator Oddziału Wewnętrznego, Ewa Dąbek - Oddziałowa Oddziału Wewnętrznego, Józef Dziki - Przewodniczący Rady Nadzorczej - oraz Członkowie Rady Nadzorczej Szpitala w Ostródzie S.A.

Aktualnie trwa rozbudowa izby przyjęć oraz Oddziału Ortopedii.

Źródło informacji: Szpitala w Ostródzie S.A.

{youtube}gBkIRnmbGkA{/youtube}