Andrzej Wiczkowski Starosta Ostródzki z Andrzejem Senkowskim, właścicielem Grupy WM, wydawcy Gazety OlsztyńskiejW Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie 16 maja br. odbyła się VII edycja Kongresu Przyszłości. Wydarzenie było okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy między nauką, biznesem i samorządem oraz możliwością dyskusji na temat kierunków rozwoju czy najlepszych praktyk rozwojowych. Na Kongresie poznane zostały nazwiska laureatów plebiscytu na najpopularniejszego samorządowca Warmii i Mazur 2023, w którym czytelnicy wybrali wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów. Oprócz zwycięzców w głosowaniu, Kapituła konkursu przyznała nagrody specjalne dla starostów wyróżniających się i dobrze rozwijających powiatów.

Nagrodę otrzymał Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski.

Wcześniej Samorząd Powiatu Ostródzkiego uzyskał I miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów z honorowym tytułem „Dobry Polski Samorząd 2019 roku”. Starosta został też doceniony wieloma nagrodami i odznaczeniami, w tym przez Związek Powiatów Polskich otrzymując honorową statuetkę za szczególny wkład w rozwój lokalny oraz działalność na płaszczyźnie ogólnopolskiej.

Andrzej Wiczkowski działalność samorządową rozpoczął w 1998 roku, zostając wybranym na radnego Gminy Ostróda. W latach 2010-2014 zajmował stanowisko przewodniczącego Rady Gminy Ostróda, a od 2014 roku nieprzerwanie sprawuje funkcję starosty ostródzkiego. Przez ponad 20 lat łączy zawodową karierę z działaniami prowadzonymi na rzecz społeczności lokalnej.

Jak mówi, praca w samorządzie daje mu wiele satysfakcji, a w codziennej sferze zawodowej zawsze jest blisko ludzi i nigdy nie pozostaje obojętny na problemy drugiego człowieka.

Źródło informacji/foto.: Gazeta Ostródzka

Wyróżnieni w plebiscycie na najpopularniejszego samorządowca Warmii i Mazur 2023