sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

90W miejscu największej bitwy średniowiecznej Europy od 14 do 19 lipca obchodzono Dni Grunwaldu. Entuzjaści rekonstrukcji historycznych, bractwa oraz zakony rycerskie mogli wspólnie uczestniczyć w 605 rocznicy bitwy pod Grunwaldem.

Wszyscy obecni mogli być świadkami odtwarzania historii - zaczynając od zakładania obozu rycerskiego przez jarmark rzemieślników po samą inscenizację bitwy.

Połączone siły Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego pokonały elitę wojsk Zakonu Krzyżackiego wspartą przez ciężkozbrojne rycerstwo z całej Europy Zachodniej. W inscenizacji wzięło udział 1.300 rekonstruktorów, a bitwę obejrzało blisko 70 tys. osób.

Tradycyjnie na Wzgórzu Pomnikowym miał miejsce Apel Grunwaldzki z udziałem kompanii honorowej Wojska Polskiego oraz drużyn harcerskich. Samorząd Powiatu Ostródzkiego reprezentował Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski. Dodatkowo podczas uroczystości na Polach Grunwaldzkich można było obejrzeć pokazy sprzętu wojskowego oraz defiladę wojsk.

Na zaproszenie Starosty Ostródzkiego Pola Grunwaldzkie odwiedziła delegacja z partnerskiego samorządu Usteckiego Kraju z Czech. Delegacja była pod wielkim wrażeniem zarówno samej inscenizacji bitwy jak i ilości osób, które odwiedziły Pola Grunwaldzkie.

Autor: WP
Zdjęcia: WP

 

10
10
10
10
10
10
10
10
10
10
10
10

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.