krajobraz pochylnia1 pomost

Projekt "Handlowiec przyszłości"Powiat Ostródzki realizuje projekt "Handlowiec przyszłości", którego celem jest poprawa jakości kształcenia w Technikum nr 1 wchodzącym w skład Zespołu Szkół Zawodowych
 i Ogólnokształcących im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Morągu.

Projekt ma na celu dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy na kierunku technik handlowiec poprzez unowocześnienie treści kształcenia oraz wyposażenie w niezbędny sprzęt i pomoce naukowe. Dodatkowo, projekt zakłada podniesienie kompetencji dwóch nauczycielek poprzez nabycie umiejętności związanych z nauczanym zawodem do grudnia 2024 roku.

Wsparcie otrzymuje Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Morągu, a grupą docelową są nauczyciele przedmiotów zawodowych kształcący na kierunku technik handlowiec.

W ramach projektu zostaną doposażone pracownie:

• Pracownia Sprzedaży i Organizacji Handlu
  • Pracownia Rachunkowości

Ponadto, dla nauczycieli zostaną zrealizowane kursy z zakresu "Efektywny Handlowiec". Projekt ma na celu wzmocnienie praktycznego wymiaru kształcenia zawodowego poprzez stałą współpracę z pracodawcami i instytucjami branżowymi. Nauczycielki zdobędą nowe kompetencje i kwalifikacje.

Planowane rezultaty projektu to:

1. Liczba przedstawicieli kadry szkół i placówek systemu oświaty, którzy uzyskali kwalifikacje po opuszczeniu programu – 2 kobiety
  2. Liczba nauczycieli, którzy nabyli kompetencje w ramach realizacji kursu – 2 kobiety
  3. Liczba unowocześnionych programów nauczania – 1 program
  4. Liczba szkół i placówek kształcenia zawodowego wykorzystujących doposażenie zakupione dzięki EFS – 1 placówka

Projekt "Handlowiec przyszłości" jest realizowany w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Wartość projektu wynosi 656 451,89 zł, z czego 590 806,70 zł pochodzi z Funduszy Europejskich.

super powiat3

logo2019logo zpp Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna