krajobraz pochylnia1 pomost

plansza„I ty możesz uratować komuś życie!” - właśnie pod takim hasłem organizowane są tegoroczne Dni Dawcy Szpiku. Wszystkich potencjalnych Dawców komórek macierzystych zapraszamy 30 - 31 stycznia 2016 roku do Galerii Mazurskiej przy ulicy Jana Pawła II w Ostródzie w godz. 9:00 - 17:00. Honorowy patronat objęli: Starosta Ostródzki, Burmistrza Miasta Ostróda oraz Wójta Gminy Ostróda. Partnerami wydarzenia jest „Kidz Fun” i Restauracja „Trattoria La Riva”.

Akcja ma na celu podjęcie walki ze straszną chorobą, jaką jest białaczka. Jest bardzo duża grupa pacjentów (osoby młode, starsze, bardzo często małe dzieci), dla których jedyną szansą na wyleczenie i normalne życie jest przeszczep komórek macierzystych od osoby niespokrewnionej - bliźniak genetyczny. W ciągu 6 lat działalności fundacji DKMS udało się zarejestrować 744 000, z czego 2661 osób zostało dawcami realnymi. Prawdopodobieństwo zastania dawcą wynosi około 1 do 280 stąd niezwykle ważnym czynnikiem, jest pozyskanie jak największej liczby potencjalnych dawców.

Działajmy wspólnie przeciw białaczce.

Data upowszechnienia tekstu: 21.01.2016 r.
Osoba, która wytworzyła tekst: Błażej Banaszkiewicz

super powiat3