frontPo raz czwarty Powiat Ostródzki uczestniczył w targach turystycznych Holiday World w Pradze, które odbyły się w dniach 18-21 lutego 2016 r. Prezentacja Powiatu Ostródzkiego odbyła się na wspólnym stoisku przygotowanym przez partnerski region Usteckiego Kraju. Obsługę informacyjną stoiska powiatowego wspierały siły marketingowe Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej.

W związku z bardzo dobrze funkcjonującym partnerstwem samorządowym powiatu z Usteckim Krajem oraz organizowanymi wspólnie częstymi ekspozycjami i prezentacjami targowymi, Wydział Promocji przygotował pierwszą publikację promocyjną w języku czeskim pod nazwą „Turystyczne cuda Powiatu Ostródzkiego”. Informator ten wraz z innymi czeskojęzycznymi publikacjami o atrakcjach regionu Warmii i Mazur cieszył się wyjątkowym zainteresowaniem targowej publiczności przyciąganej do stoiska pokazami makiety pochylni Oleśnica, która była kluczowym narzędziem promocyjnym powiatu. Dodatkową dystrybucję naszego czeskojęzycznego folderu zajął się jego wydawca – czeski magazyn turystyczny „Travel Profi”, który rozdawał go na praskich targach, jako wkładkę swego periodyku. Podobną dystrybucję „Turystycznych cudów Powiatu Ostródzkiego” „Travel Profi” zorganizuje jeszcze na targach turystycznych w Hradec Kralove, w Ostravie i Olomuńcu.

Powiatową prezentację promocyjną w czeskiej Pradze odwiedziła również samorządowa delegacja z Członkami Zarządu Powiatu: Antonim Smolakiem i Cezarym Pecem oraz Wiceprzewodniczącymi Rady Powiatu – Grażyną Ostats i Ewą Szczurowską, a także radnymi: Elżbietą Dziubińską, Grzegorzem Kastrauem i Janem Kacprzykiem. Członkowie delegacji 20 lutego odbyli swoją pierwszą podróż studyjną po partnerskim regionie zapoznając się głównie z inwestycjami zasilanymi przez środki unijne. W czasie wizyty rozmawiano z Hetmanem Usteckiego Kraju i Radnym Janem Szanto o rozwoju partnerstwa, a w szczególności – o nowych polach współpracy, m.in. - między organizacjami turystycznymi w obu jednostkach terytorialnych. Bardzo pozytywnie oceniono również dotychczasową współpracę samorządów, szczególnie w dziedzinie współdziałania na polu promocji turystycznej, wymiany doświadczeń samorządów i partnerstwa szkół.

Autor tekstu: Henryk Kropidłowski
Autorzy zdjęć: Grzegorz Turski / Ladislav Kovarz