Drukuj

przechwytywanieW drugiej połowie czerwca br. zostanie uruchomione połączenie z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury do Monachium. Loty realizowane będą przez Adria Airways, trzy razy w tygodniu, 84 miejscowym samolotem Bombardier CJR900 w formie code-share z Lufthansą. Monachium jest jednym z większych hubów w Europie. Oznacza to, że pasażerowie zyskują możliwość aby na jednym bilecie polecieć z Warmii i Mazur do wielu miejsc na świecie z przesiadką w Monachium.

Jest to trzecia destynacja uruchamiana z portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. W dniu 21 stycznia br. zostało uruchomione pierwsze regularne połączenie do Berlina a dzień później do Krakowa.

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury uzyskał certyfikat lotniska użytku publicznego wydany przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego w dniu 18 stycznia 2016 r. Modernizacja Portu Lotniczego została sfinalizowana w 76% ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmii i Mazur na lata 2007-2013. Właścicielem Portu Lotniczego jest Województwo Warmińsko-Mazurskie.

Adria Airways to słoweńskie linie lotnicze, z siedzibą w Lublanie. Adria realizuje połączenia z 23 krajami, głównie w Europie. Należy do sojuszu Star Alliance. Głównym węzłem jest Port Lotniczy Lublana. Posiada również bazę w porcie lotniczym Łódź oraz w Pristinie. Dysponuje flotą liczącą 12 samolotów o średnim wieku około 6 lat.
 
Autor tekstu: Dominik Markowski | Port Lotniczy Olsztyn-Mazury