frontW komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Ostródzie, dnia 4 maja br. rozegrane zostały coroczne zawody sportowe z okazji Dnia Strażaka o puchar komendanta PSP. W tym roku odbyły się one pod hasłem – „Strażacki Twardziel”. Do rywalizacji w widowiskowych zawodach, wzorowanych na popularnych turniejach strongman stanęło 24 ostródzkich strażaków.

Wszyscy uczestnicy podczas zawodów mieli na sobie ubranie bojowe, hełm oraz oddychali przy pomocy aparatu ochrony dróg oddechowych. Tor przeszkód obejmował cztery konkurencje: rozwinięcia dwóch linii wężowych składających się z sześciu odcinków węża strażackiego, stu uderzeń młotem (5 kilogramów) wewnątrz specjalnej konstrukcji, przebiegnięciu z dwoma pojemnikami (15 kilogramów każdy) przez tunel o długości 4m, przeniesieniu manekina (50 kilogramów) na odcinku 50 metrów oraz wejściu na I piętro wspinalni przy użyciu liny.

Konkurencje wymagały dużej siły fizycznej, wydolności organizmu oraz koordynacji ruchowej. Zawodnicy dawali z siebie wszystko, a rywalizacja przebiegała w duchu fair play. Ostródzkie zawody były jednocześnie eliminacjami powiatowymi do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 8 maja w Olsztynie. Sprawność fizyczna jest nieodzownym atrybutem dobrej służby strażackiej.

Zwycięzcą turnieju i zdobywcą miana „Strażackiego Twardziela” został asp. Przemysław Żydaczek z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Ostródzie, który okazał się bezkonkurencyjny. Drugie miejsce zajął st. str. Szymon Dreszler z morąskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej (JRG). Na najniższym stopniu podium stanął mł. asp. Dawid Jurczak z JRG Ostróda.

Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski i Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie bryg. Tomasz Ostrowski udekorowali zwycięzców oraz złożyli im serdeczne gratulacje.

Klasyfikacja generalna turnieju:
1. Przemysław Żydaczek