krajobraz pochylnia1 pomost

frontPodczas targów Pro Defense, które odbyły się w dniach 2-5 czerwca br. w Ostródzie Powiat Ostródzki w partnerstwie z Żeglugą Ostródzko-Elbląską zaprezentowali walory naszego regionu. Towarzyszyła nam niezmiennie makieta pochylni Oleśnica, która skupiała wokół stoiska rzesze odwiedzających.

Targi Pro Defense to pierwsze i największe tego typu wydarzenie w Polsce i Europie łączące w sobie Targi Proobronne i Kongres Organizacji Proobronnych z Polski i innych krajów członkowskich NATO. Impreza ta skierowana jest do każdego obywatela, któremu bliskie jest pojęcie patriotyzmu, ze szczególnym uwzględnieniem członków organizacji proobronnych i paramilitarnych, uczniów klas mundurowych i studentów kierunków wojskowych, miłośników militariów, a także survivalu i outdooru.

- To rzeczywiście jest znaczący dzień dla polskiej armii, a mam nadzieję, że i dla Polski. Pierwsze targi proobronne. Duża rzecz, naprawdę. Zgodnie z hasłem, że obronę terytorialną kraju musimy budować wszyscy, musimy budować razem – państwo, armia, przemysł, władze lokalne samorządowe, cały system wychowania i szkolnictwa, duchowieństwo, które ma fundamentalną rolę w umacnianiu polskiego patriotyzmu - powiedział Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz podczas oficjalnego otwarcia targów.

Odwiedzający mogli uczestniczyć w prezentacjach produktów i usług liderów polskiego przemysłu zbrojeniowego, zobaczyć m.in. sprzęt wojskowy, w tym pojazdy i elementy wyposażenia żołnierzy, a także pokazy ratownictwa morskiego nad jeziorem Sajmino, czy też odbicie zakładników z autobusu przez jednostki wojskowe Formoza.

Wydarzenie zostało objęte oficjalnym Patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej i Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
 
Źródło informacji: Błażej Banaszkiewicz
Autor zdjęć: Wydział Promocji
100
100
100
100
100
100
100
100
100
100
100
100
100
100
100

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

super powiat3

logo2019logo zpp

 zlot

 WARMIA

Podobne: