sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Z życia szkół i placówek

frontWolontariusze ZSZ im. S. Staszica i CKU oraz SP w Zwierzewie, przy pomocy uczniów z IV LO w Olsztynie, zorganizowali zbiórkę siedmiu kartonów słodyczy, artykułów spożywczych i chemicznych oraz przekazali je ZSO Nr 3 z Olsztyna – szkole, która od wielu lat organizuje akcję pomocy rodakom na Wileńszczyźnie. Przekazanie darów dla potrzebujących, zebranych przez grupę ze „Staszica” przy pomocy grupy ze Zwierzewa, miało miejsce w weekend 7-8 grudnia 2019 r.

frontZ okazji, obchodzonego 5 grudnia, Międzynarodowego Dnia Wolontariusza - Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin zorganizował w Olsztynie uroczystą wojewódzką Galę Wolontariatu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Na tegorocznej gali, 6 grudnia 2019 r., pomimo dużej konkurencji, wychowanek Klubu Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu z internatu ZSZ im. S. Petőfi - Michał Kłosowski, uzyskał tytuł laureata i znalazł się w czołówce województwa.

frontWarmińsko–Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie, 29 listopada 2019 r., przekazał ZSZ im. S. Petőfi w Ostródzie Certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu”. Jest to uhonorowanie działań w zakresie – szeroko rozumianego – wychowania patriotycznego. W ciągu ostatnich lat Ekonomik rozwijał wśród młodzieży umiejętności poszukiwania i analizowania wiedzy na temat własnej „małej ojczyzny” oraz kształtował tożsamość narodową. Te zadania wychowawcze szkoła realizowała, m.in., poprzez podejmowane działań polegających na organizacji obchodów świąt i rocznic narodowych, udział w konkursach tematycznych oraz - współpracę z lokalnymi organizacjami.

frontW ramach programu edukacyjnego „Szkoła Pamięta” w ZSZ im. S. Staszica odbył się uroczysty apel poświęcony pamięci zmarłych nauczycieli i istoty dnia Wszystkich Świętych. W przeddzień zaś Święta Niepodległości zorganizowano uroczysty apel, na którym uczczono 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie i nauczyciele ze „Staszica” zapalili, zebrane w szkole, symboliczne znicze na grobach nauczycieli spoczywających na cmentarzu przy ulicy Spokojnej a także - na grobie Gustawa Gizewiusza, bojownika o Polskość Warmii i Mazur, który znajduje się na cmentarzu Polska Górka w Ostródzie.

frontDrużyna reprezentująca ostródzki „Ekonomik” wzięła udział w II Mistrzostwach Warmii i Mazur w Esporcie o puchar Marszałka Województwa. Turniej w sporcie elektronicznym odbył się 7 listopada br. w olsztyńskiej hali „Urania”. Zeszłoroczni wicemistrzowie - uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi w ogólnej klasyfikacji stanęli na podium zajmując I miejsce i, tym samym, zdobywając tytuł Mistrza Warmii i Mazur w CS: GO.

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2018

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie. Polityka Prywatności i Ochrona Danych Osobowych.