krajobraz pochylnia1 pomost

Z życia szkół i placówek

Artyści podczas XVII Pleneru Malarskiego „Jesień idzie przez park”.W Lawendowym Wińcu, w dniu 25 listopada br. rozpoczął się XVII Plener Malarski „Jesień idzie przez park”, którego organizatorem jest Starosta Ostródzki. Podsumowaniem pleneru będzie wernisaż, który odbędzie się 1 grudnia br. o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie. Zaprezentowane zostaną tam prace, których inspiracją była piosenka Krzysztofa Klenczona.

Od lewej Beniamin Krawczyk oraz Zuzanna Walat podczas głosowaniaWe wtorek, 8 listopada 2022 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta Ostróda, która zgodnie ze Statutem będzie ciałem konsultacyjnym, powołanym w drodze uchwały przez Radę Miejską w Ostródzie. Zespół Szkół Zawodowych im. S. Petőfi reprezentowali wybrani w szkolnych wyborach – Beniamin Krawczyk i Zuzanna Walat.

Mapa polski z zaznaczonymi atrakcjami turystycznymiW miesiącu październiku 2022 r. Powiat Ostródzki podpisał porozumienie z Ministerstwem Edukacji i Nauki o udzielanie wsparcia finansowego na organizację dwóch wycieczek szkolnych w wysokości 22 664,00 zł w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”, którego celem jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Laureaci ZSZ im. S. Staszica i CKU w OstródzieW czasie podsumowania XVIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Grafiki Komputerowej „Rodzina z wartościami to silna rodzina” w ramach XXIV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, który odbył się 18 października 2022 r. uczniowie ZSZ im. S. Staszica i CKU w Ostródzie ponownie znaleźli się wśród laureatów konkursu. Nagrodzone zostały prace uczniów: Doroty Wiśniewskiej - (nagroda Marszałka) - grafika komputerowa oraz Kacpra Kottewicza - (nagroda Wojewody) - grafika komputerowa.

Platynowy medal dla StaszicaJedną z wielu tradycji Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie jest odbywająca się co roku uroczystość Pasowania na ucznia zawodu rzemieślniczego oraz „wyzwolenia na czeladnika”. Głównym organizatorem uroczystości jest Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostródzie, a korzenie tej tradycji sięgają ponad 700 lat.

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

super powiat3

logo2019logo zpp

 zlot

 WARMIA