sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Z życia szkół i placówek

front„Na ulicy Miodowej co dzień około południa można było spotkać jegomościa w pewnym wieku, który chodził z placu Krasińskich ku ulicy Senatorskiej” – takimi słowami w dniu 6 września bieżącego roku rozpoczęła się uroczystość ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, której organizatorami byli: Andrzej Wiczkowski Starosta Ostródzki, Marta Zwalińska Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ostródzie, Tomasz Brzeski Dyrektor Zespołu Placówek Szkolno–Wychowawczo–Rewalidacyjnych w Ostródzie. Wydarzenie miało miejsce na placu przed internatem Zespołu Placówek Szkolno–Wychowawczo–Rewalidacyjnych w Ostródzie.

frontDwumiesięczny czas wakacji szybko minął. Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2019/2020 odbyła się 2 września w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i CKU w Ostródzie. Po wprowadzeniu Pocztów Sztandarowych szkół średnich oraz wspólnym odśpiewaniu Hymnu Narodowego, minutą ciszy oddano hołd ofiarom II wojny światowej oraz uczczono pamięć nieżyjących nauczycieli. Przywołano najważniejsze fakty związane z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej.

frontW Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie, 19 czerwca 2019 r., odbyło się powiatowe zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Uroczystość otworzył Dyrektor „Bażyniaka”, a Starosta Ostródzki - Andrzej Wiczkowski podsumował osiągnięcia edukacyjne i inwestycyjne kończącego się roku w powiatowym sektorze oświatowym oraz wręczył najwyższe wyróżnienia „Primus Inter Pares” (Pierwszy wśród równych), nadawane najlepszym absolwentom szkół ponadgimnazjalnych, nominowanym przez dyrektora szkoły. Najlepsi i najaktywniejsi uczniowie, prócz cenzurek otrzymali zasłużone wyróżnienia.

frontUczniowie z Ostródzkiego ZSZ im. S. Petöfi obradowali w Sejmie w Warszawie. Akcja pn. „Sejm Dzieci i Młodzieży” ma za zadanie propagowanie parlamentaryzmu wśród młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Kadencja posłów trwa jeden rok, a jedyna sesja w roku odbywa się 1 czerwca w Dzień Dziecka. Sejm DiM składa się, tak jak Sejm RP, z 460 posłów. Mandaty poselskie z województwa Warmińsko-Mazurskiego otrzymali, m.in., Julia Sobotka i Sebastian Radzimiński z ostródzkiego „Ekonomika”.

frontW Zespole Szkół Zawodowych im. Sandora Petőfi w Ostródzie podczas roku szkolnego 2018/2019 uczniowie klas Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych realizowali II edycję projektu edukacyjnego pn. "Kreatywne warsztaty lodowe z Schöller Ice Cream". W ramach tego przedsięwzięcia młodzież uczestniczyła w warsztatach lodowych, które miały na celu poszerzanie wiedzy i umiejętności z zakresu komponowania deserów na bazie lodów oraz wypracowanie autorskich receptur na kreatywny deser lodowy.

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.