krajobraz pochylnia1 pomost

Z życia szkół i placówek

Zdjęcie grupowe przedstawicieli Zarządu oraz Przewodniczącej Rady Powiatu w Ostródzie wraz z dyrektorami szkół i placówek powiatu ostródzkiegoWe wtorek, 21 czerwca br. na posiedzeniu Zarządu Powiatu w Ostródzie odbyło się uroczyste wręczenie powierzeń stanowisk dyrektorów niektórych szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Ostródzki. Dyrektorzy szkół na pięcioletnią kadencję wyłonieni zostali w drodze konkursów przez Komisje Konkursowe obradujące w dniach 30 maja - 1 czerwca. Powierzenia obowiązujące od 1 września 2022 r. odebrali: Anna Teodorowicz - ZSZ im. S. Staszica i CKU w Ostródzie, Piotr Patejuk - LO Nr I im. J. Bażyńskiego w Ostródzie, Jarosław Witek - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szymanowie i Beata Skiba - ZSZiO im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii i PP-P w Morągu.

Zdjęcie grupowe wszystkich radnych młodzieżowego Sejmiku W Olsztynie, 13 czerwca 2022 r. odbyła się pierwsza, uroczysta sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Młodzi radni, wśród których znalazł się uczeń klasy III PLPW z ZSZ im. S. Petӧfi - Dawid Olszewski, złożyli ślubowanie i odebrali z rąk Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina stosowne nominacje.

Zdjęcie grupowe uczestników wycieczki na pochylni BuczyniecW ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” Powiat Ostródzki na mocy podpisanego w miesiącu maju br. porozumienia z Ministerstwem Edukacji i Nauki otrzymał dotację celową na organizację 3 wycieczek szkolnych na kwotę 11 504,00 zł przy udziale własnym w wysokości 20 % wartości przedsięwzięcia. Celem dofinansowania było uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Uczestnicy podczas warsztatów dla wolontariuszyNajpierw przyjemna nauka, później równie przyjemna praca, a na koniec dobra pizza – to najkrótsze podsumowanie warsztatów dla wolontariuszy, które odbyły się we wtorek 7 czerwca br. w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i CKU. Uczniowie zaczęli od „klocków małych geniuszy”, czyli wspaniałej zabawy w grupach, która pomogła budować wzajemne relacje. W dalszej części rozwiązywany był dylematy etyczno–moralne grając w „Dylemat wagonika”. Tę część poprowadził miłośnik gier planszowych – Kacper z 2 klasy TL.

Dyplom dla Kingi Jarzynki za zdobycie jednego z dziesięciu najlepszych wynikówUczniowie ZSZ im. Sandora Petőfi w Ostródzie wzięli udział w konkursie Score Hunter Junior, którego organizatorem był Warszawski Instytut Bankowości i Biuro Informacji Kredytowej SA. Zdobywczynią jednego z dziesięciu najlepszych wyników została Kinga Jarzynka uczennica klasy III technikum ekonomicznego. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat budowania wiarygodności finansowej, bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z produktów kredytowych oraz ochrony własnej tożsamości.

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

super powiat3

logo2019logo zpp

 zlot

 WARMIA