sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Wolontariuszki u seniorów w MolzieTegoroczny XVII Dzień Papieski obchodziliśmy pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Hasło to jest cytatem z Listu Apostolskiego Novo Millenio Ineunte i było wypowiadanie często przez św. Jana Pawła II, szczególnie podczas Jubileuszu Roku 2000.

Takim właśnie słowem wstępnym wolontariuszki z Internatu Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie rozpoczęły swoje występy upamiętniając Świętego Jana Pawła II i przybliżając interpretację tego przesłania. Wychowanki przygotowały program słowno- wokalny i prezentowały go przed zaprzyjaźnionymi seniorami. Ze swoim repertuarem odwiedziły w październiku Dom Pomocy Społecznej w Molzie i Klub Seniora Osiedle Drwęckie przy Parafii Św. Jana Bosko w Ostródzie. Internacka grupa wokalna prezentowała pieśni przeplatane fragmentami dotyczącymi interpretacji słowa nadzieja, jego wielorakich znaczeń i symboliki. Wspólne odśpiewanie „Barki”- ulubionej pieśni Jana Pawła II, uświetniło oba występy. Publiczność była wzruszona i pełna podziwu, doceniając to, że młodzież stać na chwile refleksji, uczczenia wybitnych osobowości i ceni sobie integrację międzypokoleniową. Wychowanki do występów przygotowała wychowawczyni Agnieszka Kołodziejska.
 
Występ w klubie seniora na Wałdowie.
 
Data: 17.10.2017 r.
Tekst i foto: A. Kołodziejska

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.