sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

frontW ramach obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu 6 kwietnia 2018 r., odbyła się akcja profilaktyczna skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych. Organizatorem akcji była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostródzie, patronatem objął Andrzej Wiczkowski – Starosta Ostródzki, a współorganizatorami pedagodzy i pielęgniarki medycyny szkolnej szkół ponadpodstawowych powiatu ostródzkiego. Celem akcji było podniesie wiedzy młodzieży na temat szkodliwości palenia tytoniu, w tym głównej przyczyny powstawania nowotworów i zapobiegania uzależnieniu od nikotyny.

Akcja miała również zwrócić uwagę nauczycieli na zwiększanie ich zaangażowania w realizację działań prozdrowotnych, propagowaniu życia wolnego od dymu tytoniowego wśród uczniów oraz przyczynić się do podnoszenia wiedzy nt. ustawy antytytoniowej.

Akcja miała formę dyktanda nt. szkodliwości palenia tytoniu. Uczestników dyktanda powitał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Zdzisław Sokołowski. Plan oraz zasady przeprowadzenia akcji przedstawiła Anna Skiba-Stradomska asystent Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostródzie.

Członkiniami komisji oceniającej były nauczycielki języka polskiego – panie - Stanisława Michlewicz-Czarnecka oraz Magdalena Ulanowska. Tekst dyktanda, opracowany przez Jolantę Vetter, podawała Anna Zapaśnik-Baron z Centrum Kultury w Ostródzie. W trakcie sprawdzania prac uczniowie mogli skorzystać z poczęstunku ufundowanego przez Powiat Ostródzki.
Po sprawdzeniu i ocenie dyktanda okazało się, że zwycięzcą zostało Liceum Ogólnokształcące im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie.

I miejsce wśród nauczycieli zdobyła Pani Gizela Naworska a wśród uczniów - uczennica Julia Zielińska z LO w Ostródzie.
II miejsce zdobyła Pani Irena Borowska nauczyciel z Zespołu Szkół Licealnych w Morągu. Wśród uczniów II miejsce zdobyła Izabela Grzybowska z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie.
III miejsce wśród nauczycieli zdobyła Anna Kowalczyk z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie, a wśród uczniów - Karolina Łasińska z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu.

Sponsorem nagród był Powiat Ostródzki z siedziba w Ostródzie oraz Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostródzie.
 
Źródło informacji: Anna Skiba
Adjustacja: H. Kropidłowski
Foto: Anna Skiba 
 
1
1
1
1
1
1

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.