krajobraz pochylnia1 pomost

frontV Festiwal Nauki to dzień otwarty dla uczelni, który odbywał się 11 stycznia 2019 r., w Liceum Ogólnokształcącym Nr I w Ostródzie. Zaproszenie na „festiwal” przyjęły: Uniwersytet Warmińsko–Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku, Uniwersytet Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Sopocie, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Warszawski oraz Studium Technik Dentystycznych w Płocku.

Pracownicy naukowi prowadzili zajęcia warsztatowe z młodzieżą oraz przedstawili uczniom oferty swoich uczelni. Uczniowie mogli przekonać się osobiście jak wyglądają zajęcia prowadzone przez nauczycieli akademickich ze studentami, a przecież właśnie bycie studentem jest aspiracją naszych przyszłych absolwentów. Zajęcia pozwalały poszerzyć wiedzę z określonych dziedzin nauki i były dopasowane do rozszerzeń, które realizują w swoich klasach.

Wybór kierunku studiów to trudna decyzja, od której zależy w dużej mierze przyszłość na gruncie zawodowym. Takie spotkania pomogą uczestnikom w znalezieniu własnej ścieżki i ułatwią zaplanowanie dalszej drogi kształcenia.
W tym roku Festiwal Nauki został wzbogacony o profilaktyczne spotkania o tematyce „Handel ludźmi” z przedstawicielem Fundacji LaStrada z Warszawy.

Życzymy naszym uczniom podjęcia trafnej decyzji, która w przyszłości zaowocuje zdobyciem wymarzonego wykształcenia i pracy.
Organizatorami dni otwartych w „Bażyniaku” były Jolanta Demczuk i Wioletta Ewartowska.
 
Autor informacji i zdjęć : Jolanta Demczuk, Wioletta Ewartowska
Data upowszechnienia tekstu: 11.01.2019r.
 
1
1
1

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

super powiat3

logo2019logo zpp

 zlot

 WARMIA