frontDwumiesięczny czas wakacji szybko minął. Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2019/2020 odbyła się 2 września w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i CKU w Ostródzie. Po wprowadzeniu Pocztów Sztandarowych szkół średnich oraz wspólnym odśpiewaniu Hymnu Narodowego, minutą ciszy oddano hołd ofiarom II wojny światowej oraz uczczono pamięć nieżyjących nauczycieli. Przywołano najważniejsze fakty związane z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej.

Pani Anna Teodorowicz, Dyrektor „Staszica” powitała przybyłych gości, nauczycieli i uczniów, życząc wszystkim dobrego roku szkolnego. Pan Andrzej Wiczkowski - Starosta Ostródzki, podziękował za przygotowanie szkół i placówek oświatowych powiatu ostródzkiego do przyjęcia uczniów oraz życzył wszystkim dalszej owocnej pracy oraz wielu sukcesów edukacyjnych. Do życzeń dołączył także Starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostródzie Andrzej Siwczak.

Powiatowe rozpoczęcie roku szkolnego było również okazją do wręczenia aktów powierzenia stanowisk dyrektorskich:
  • Panu Henrykowi Rybackiemu – dyrektora ZSZ im. Sandora Petöfi w Ostródzie,
  • Panu Tomaszowi Brzeskiemu – dyrektora ZPS-W-R w Ostródzie,
    - na okres pięciu lat szkolnych - tj. od 1 września 2019 r. do 31 sierpnia 2024 r.
  • oraz - Pani Monice Włodarczyk-Dudka – dyrektorce ZPP w Ostródzie - na okres 10 miesięcy, tj. od dnia 27 sierpnia 2019 r. do 27 czerwca 2020 r.
Uroczystość uświetniły występy wokalne nauczycielki języka polskiego ze „Staszica” Pani Agaty Krajewskiej oraz uczennic Klaudii Nowikiewicz i Nikoli Falęckiej.

Źródło informacji oraz zdjęcia: Anna Żebrowska
Adiustacja: H. Kropidłowski