frontMłodzież ZSZ im. S. Petőfi aktywnie rozpoczęła nowy rok szkolny realizacją aż czterech projektów unijnych. Pierwszy z nich pn. „Zaplanuj swoją przyszłość” dotyczy uczniów zawodów technika spedytora i żeglugi śródlądowej. ”Kompetencje i kwalifikacje zawodowe w twoim CV” to projekt realizowany przez kandydatów na ekonomistów, handlowców, i analityków. Z kolei „Komputerową drogę do przyszłości” poznają informatycy, a uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych, hotelarstwa i organizacji turystyki będą uczestniczyć w projekcie pn. „Kompetencje i kwalifikacje zawodowe atutem na rynku pracy”.

Uczniowie podczas weekendu odbyli szkolenia w zakresie robotyki, radzenia sobie ze stresem, współpracy online, autoprezentacji oraz CAD.

Szkolenia w ramach projektów będą trwały kilka miesięcy, a ich zakres jest bardzo obszerny i zawiera m.in.:
  • branżowy kurs języka angielskiego,
  • kurs obsługi wózków jezdniowych,
  • kurs spawania orbitalnego,
  • kurs prawa jazdy kat. B,
  • kurs współpracy on-line ECDL,
  • naukę arkusza kalkulacyjnego jako niezbędnego narzędzia do pracy zawodowej,
  • szkolenie zarządzania czasem,
  • naukę projektowania 2D-CAD,
  • naukę projektowania i wydruku 3D,
  • kurs barmański,
  • kurs baristy,
  • kurs grafiki komputerowej w zakresie opracowywania materiałów promocyjnych, informatorów, katalogów usług turystycznych,
  • naukę animacji społeczno-kulturalnej.

Projekty przewidują również staże zawodowe ze stypendium dla ucznia w kwocie 2027,00 zł.

Tekst i foto: Maja Kurdziel
Adjustacja: H. Kropidłowski