frontPięć zniczy, pięć osób, chwila własnego czasu - tak niewiele trzeba, żeby pokazać, że pamiętamy. Wolontariusze ze „Staszica” włączyli się w ogólnopolską kampanię Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. W środę 23 października odwiedzili groby zmarłych nauczycieli naszej Szkoły. Akcja ta była też okazją do przybliżenia młodzieży sylwetek zmarłych nauczycieli. Wolontariusze sami zakupili znicze, następnie korzystając z pomocy mapy i aplikacji internetowej samodzielnie odnaleźli groby na cmentarzu komunalnym na ulicy Chrobrego, na których zapalili symboliczną lampkę pamięci. Jeden ze zniczy zapalili również na grobie zapomnianym i opuszczonym.

Podczas tej akcji, przy jednym z nagrobków, młodzież spotkała osobę z rodziny, która wyraźnie zaskoczona podziękowała za ten gest pamięci.
Kolejne wyjście już wkrótce na drugi ostródzki cmentarz.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Świątek
Data wytworzenia informacji: 23.10.2019