Drukuj

frontDrużyna reprezentująca ostródzki „Ekonomik” wzięła udział w II Mistrzostwach Warmii i Mazur w Esporcie o puchar Marszałka Województwa. Turniej w sporcie elektronicznym odbył się 7 listopada br. w olsztyńskiej hali „Urania”. Zeszłoroczni wicemistrzowie - uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi w ogólnej klasyfikacji stanęli na podium zajmując I miejsce i, tym samym, zdobywając tytuł Mistrza Warmii i Mazur w CS: GO.

Gry komputerowe jeszcze do niedawna były zaliczane do rozrywek domowych. Obecnie są one przedmiotem rywalizacji zawodników na turniejach i stały się profesjonalnym sportem elektronicznym, zyskującym coraz większą popularność.
 
II Mistrzostwa Warmii i Mazur w Esporcie o puchar Marszałka Województwa obejmowały rozgrywki w grach Counter Strike: Global Offensive , Fifa20 oraz Tekken 7. Do kwalifikacji w CS: GO zgłosiło się 60 reprezentacji szkół średnich z regionu. Zeszłoroczni wicemistrzowie bez trudu dostali się do fazy pucharowej z udziałem 8 drużyn.
 
Po zaciętej walce reprezentanci ostródzkiego „Ekonomika” w składzie: Damian Jaskólski, Paweł Michalak, Igor Ślusarczyk, Gracjan Predko i Rafał Skruszewicz zdobyli I miejsce i tytuł Mistrza Warmii i Mazur w CS: GO.
 
Serdeczne gratulacje.
 
Data: 18.11.2019 r.
Tekst: Kinga Tańska
Foto: Adrian Kowalski
Adiustacja: M. Kłosowska
 
1
1
1