Drukuj

frontW ramach programu edukacyjnego „Szkoła Pamięta” w ZSZ im. S. Staszica odbył się uroczysty apel poświęcony pamięci zmarłych nauczycieli i istoty dnia Wszystkich Świętych. W przeddzień zaś Święta Niepodległości zorganizowano uroczysty apel, na którym uczczono 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie i nauczyciele ze „Staszica” zapalili, zebrane w szkole, symboliczne znicze na grobach nauczycieli spoczywających na cmentarzu przy ulicy Spokojnej a także - na grobie Gustawa Gizewiusza, bojownika o Polskość Warmii i Mazur, który znajduje się na cmentarzu Polska Górka w Ostródzie.

Pierwsza połowa listopada to dla Polaków czas szczególny – wspominamy zarówno bliskich, którzy odeszli, jak i myślimy nad historią naszego kraju. W ten czas wpisały się również ww. inicjatywy uczniów i nauczycieli.
Podczas uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości odśpiewano hymn narodowy i obejrzano, przygotowany specjalnie na tę okazję, montaż słowno–muzyczny. Uczestnicy tego wydarzenia otrzymali biało-czerwone kokardki i „kalendarium patrioty” – ulotkę z wypisanymi ważnymi datami z historii Polski, a Pani dyrektor wręczyła nagrody i dyplomy laureatom szkolnego konkursu plastycznego pt. „11 listopada wolność w bieli i czerwieni”.
 
Tekst: Krzysztof Świątek, Małgorzata Kierozalska
Zdjęcia: Małgorzata Kierozalska
Data wytworzenia informacji: 25.11.2019
Adjustacja: H. Kropidłowski
 
1
1
1
1
1