Drukuj

frontWolontariusze ZSZ im. S. Staszica i CKU oraz SP w Zwierzewie, przy pomocy uczniów z IV LO w Olsztynie, zorganizowali zbiórkę siedmiu kartonów słodyczy, artykułów spożywczych i chemicznych oraz przekazali je ZSO Nr 3 z Olsztyna – szkole, która od wielu lat organizuje akcję pomocy rodakom na Wileńszczyźnie. Przekazanie darów dla potrzebujących, zebranych przez grupę ze „Staszica” przy pomocy grupy ze Zwierzewa, miało miejsce w weekend 7-8 grudnia 2019 r.

Zgodnie z maksymą „każdy według możliwości” opiekunowie wolontariatu – Krzysztof Świątek i Agnieszka Turulska zaangażowali uczniów i wolontariuszy z obu szkół do zbiórki artykułów, wykonania świątecznych kartek i przygotowania, pięknie oklejonych, kartonów na prezenty.
 
Wystarczyła inicjatywa dwóch osób i aktywizacja uczniów do pomocy w dwóch grudniowych akcjach charytatywnych – tradycyjnej już „Szlachetnej Paczki” oraz zupełnie nowego przedsięwzięcia – „Świątecznej pomocy Polakom na Kresach” – by uruchomić potok ludzkiej dobroczynności i szczodrości.
 
Źródło informacji i zdjęcia: Krzysztof Świątek
Data wytworzenia informacji: 10.12.2019 r.
Adiustacja: H. Kropidłowski
 

1
1