Tablet graficzny Wacom IntruosW Zespole Szkół Licealnych w Morągu, 22 marca 2021 r. odbył się Dzień Nowych Technologii w Edukacji (DNTE). To inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami w szkole i poza nią. W ramach DNTE uczniowie klasy 4T pod opieką nauczyciela prezentowali nowe technologie, na które warto zwrócić uwagę w nauczaniu, a także zapoznali się z działaniem nowoczesnego sprzętu.

Uczniowie mieli możliwość pracy:
  1. z Monitorem Promethean 4K z Androidem wraz z komputerem OPS z Windows 10 Pro PL,
  2. ze zbiorem aplikacji i usług dostępnych z serwerów Microsoft - Microsoft 365, gdzie w ramach pakietu M365 zostały zaprezentowane narzędzie Microsoft Forms,
  3. z nową technologią drukowania 3D przy pomocy drukarki 3D Zortax M200,
  4. z tabletem graficznym Wacom Intruos,
  5. z rozbudowaną platformą do nagrywania i streamowania multimediów, rozpowszechniana na zasadach open source - program OBS Studio,
  6. z Wizualizerem DC120, który umożliwia pokazywanie dowolnych przedmiotów lub dokumentów w powiększeniu, wykorzystując w tym celu projektor lub zwykły telewizor,
  7. z programem do zarządzania pracownią i wspomagania nauczania - NetSupport School.
DNTE jest objęty patronatem European Schoolnet. To sieć europejskich ministerstw edukacji z siedzibą w Brukseli. Jako organizacja non-profit stara się wprowadzać innowacje w nauczaniu i uczeniu się dla kluczowych interesariuszy: ministerstw edukacji, szkół, nauczycieli, badaczy i partnerów branżowych.