krajobraz pochylnia1 pomost

Uczestnicy stażu w GrecjiUczniowie z ZSZ im. S. Petöfi w Ostródzie, w dniach 6- 27.03.2021 r. wzięli udział w stażu pn. „Zagraniczny staż zawodowy gwarancją sukcesu”. Młodzież zdobywała doświadczenie na kierunkach: technik informatyk, technik obsługi turystycznej, żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa. Podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe uczniowie mieli okazję zetknąć się z żywym organizmem struktur realizacji zadań przypisanych do konkretnych zawodów.

Technicy informatycy realizowali się przy zadaniach z grafiki komputerowej, pakietu office. Technicy żywienia i usług gastronomicznych realizowali zadania gastronomiczne- przygotowanie jadłospisu, wybranie diet, organizacja posiłków. Technicy hotelarstwa wypełniali na kanwie porządkowania pokoi hotelowych tzw. Housekeeping, planowanie i rozmieszczanie gości. Technicy obsługi turystycznej mieli możliwość zetknąć się z zadaniami w obszarze teoretycznym i praktycznym.
Oprócz pracy przy komputerze - przygotowaniu rooming list, gazetki stażowej, wyruszyli w teren, aby zapisać i skategoryzować obiekty noclegowe w Tolo. W wolnym czasie grupa zwiedziła m.in.: górę Eliasza, wzgórze Barbaouna, Tolo, Assini i Naflion. Korzystając z greckiej infrastruktury, młodzież poszerzała swoje horyzonty i zdolności językowe w komunikacji interpersonalnej.
 
Staż zorganizowany został ze środków Erasmus+ w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
 

Tekst: Barbara Łabacka
Foto: Barbara Łabacka i uczestnicy stażu

Uczniowie podczas greckich animacji  Uczniowie podczas prac komputerowych Greckie klimaty

 

   

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

super powiat3

logo2019logo zpp

 zlot

 WARMIA