Drukuj

Uczestnicy stażu w GrecjiUczniowie z ZSZ im. S. Petöfi w Ostródzie, w dniach 6- 27.03.2021 r. wzięli udział w stażu pn. „Zagraniczny staż zawodowy gwarancją sukcesu”. Młodzież zdobywała doświadczenie na kierunkach: technik informatyk, technik obsługi turystycznej, żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa. Podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe uczniowie mieli okazję zetknąć się z żywym organizmem struktur realizacji zadań przypisanych do konkretnych zawodów.

Technicy informatycy realizowali się przy zadaniach z grafiki komputerowej, pakietu office. Technicy żywienia i usług gastronomicznych realizowali zadania gastronomiczne- przygotowanie jadłospisu, wybranie diet, organizacja posiłków. Technicy hotelarstwa wypełniali na kanwie porządkowania pokoi hotelowych tzw. Housekeeping, planowanie i rozmieszczanie gości. Technicy obsługi turystycznej mieli możliwość zetknąć się z zadaniami w obszarze teoretycznym i praktycznym.
Oprócz pracy przy komputerze - przygotowaniu rooming list, gazetki stażowej, wyruszyli w teren, aby zapisać i skategoryzować obiekty noclegowe w Tolo. W wolnym czasie grupa zwiedziła m.in.: górę Eliasza, wzgórze Barbaouna, Tolo, Assini i Naflion. Korzystając z greckiej infrastruktury, młodzież poszerzała swoje horyzonty i zdolności językowe w komunikacji interpersonalnej.
 
Staż zorganizowany został ze środków Erasmus+ w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
 

Tekst: Barbara Łabacka
Foto: Barbara Łabacka i uczestnicy stażu

Uczniowie podczas greckich animacji  Uczniowie podczas prac komputerowych Greckie klimaty