Drukuj

Ekonomik z III miejscemDrużyna chłopców z Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi zajęła III miejsce w Wojewódzkim Finale Turnieju Piłki Nożnej „Moje Boisko Orlik” organizowanym przez Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy. Turniej finałowy odbył się 19 października w Białej Piskiej i był zwieńczeniem turniejów regionalnych oraz półfinałowych.

Uczniowie reprezentujący szkołę we wcześniejszych fazach mierzyli się z drużynami z Morąga, Ornety, Braniewa i Nidzicy. Do turnieju finałowego dostały się cztery najlepsze szkoły z województwa: ZS Biała Piska, ZSS Ełk, ZSZiO Nidzica i ZSZ im S.Petȍfi.
Turniej stał na bardzo wyrównanym poziomie i tylko zaangażowanie i wola walki decydowała o wynikach spotkań. Piłkarze z Ekonomika rozpoczęli od przegranego meczu z Ełkiem, aby następnie wygrać z drużyną z Białej Piski.
W decydującym meczu z Nidzicą padł remis, który ostatecznie zapewnił III miejsce.
Rozdano również nagrody indywidualne dla najlepszego zawodnika, króla strzelców i najlepszego bramkarza, którym został Maciej Pietkiewicz.
Składamy serdeczne gratulacje za godne reprezentowanie w województwie.
 
Skład drużyny podczas wszystkich turniejów kwalifikacyjnych oraz finałowego: D.Staroń, M.Pietkiewicz, K.Majewski, A.Wityczyn, M.Bartnowski, K.Gergola, M.Reszka, A.Biczkowski, Sz.Wójcik, K.Kruszewski, A.Kędzierski, M.Gemski, M.Dwórznik, Sz.Świety, A.Molotvskyi.
 
Tekst i foto: Kamil Maliszewski
 

1
1
1