sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

3W piątek, 19 czerwca 2015r., opiekunowie, członkowie i sympatycy Koła Turystyczno – Krajoznawczego „Dreptak” z Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie wzięli udział w warsztatach astronomicznych połączonych z rajdem pieszym i ogniskiem. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się, m.inn., jak posługiwać się obrotowymi mapami nieba, jakie gwiazdozbiory i planety możemy obecnie obserwować na niebie, jak wyznaczać kierunki geograficzne, jak wykonywać zdjęcia nieba nocą.

Już od rana wszyscy z niepokojem patrzyli na nadciągające chmury, które nie wróżyły niczego dobrego. Pomimo niezbyt optymistycznych prognoz meteorologów zachmurzenie powoli ustępowało. O godzinie 22, w dość nietypowej scenerii, rozpoczęły się zajęcia, podczas których prowadzący w bardzo interesujący sposób przybliżył tajemnice, jakie kryje niebo.

Warsztaty poprowadził pan Piotr Skorupski pasjonat astronomii, na co dzień zajmujący się obserwacjami nieba, członek Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, kolekcjoner meteorytów, osoba kierująca Ostródzką Sekcją Astronomiczną. Pomysłodawcą zorganizowania zajęć była nauczycielka fizyki, pani Wioletta Ewartowska.

Spotkanie było jednocześnie pożegnaniem z kolejnym sezonem Koła „Dreptak”. Hasło „Wypoczywaj aktywnie” pozostaje wciąż aktualne. W czasie wakacji wszyscy członkowie będą trenowali kondycję, aby rozpocząć nowy rok szkolny z zapasem sił na kolejne eskapady.

Nocną „lekcję” zakończyło ognisko rozpalone o północy, w którym, pomimo późnej pory usmażono kiełbaski.
 

Autorki informacji: Agnieszka Wrzesiński, Wioletta Ewartowska, Joanna Osowiecka
Data publikacji: 23 czerwca 2015r.
Autor zdjęć: Wioletta Ewartowska

1
1
1
1
1

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.