Ogólnopolskie zawody sportowo-obronne klas wojskowychPowiat Ostródzki w roku 2022 po raz V otrzymał wsparcie finansowe z Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach realizacji zadania związanego z prowadzeniem klas o profilu wojskowym w Liceum Ogólnokształcącym Nr II, wchodzącym w skład Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie. Dofinansowaniem rządowego program „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” zostały objęte funkcjonujące w Szkole od roku szkolnego 2020/2021 Odziały Przygotowania Wojskowego.

W ramach udzielonej dotacji celowej przeprowadzono zamówienie na zakup 30 zestawów ubioru dla uczniów klasy OPW, stanowiących jednolite mundurowanie uczniów realizujących projekt resortu Obrony Narodowej oraz na zakup doposażenia wyposażenia specjalistycznego, polegającego na zaopatrzeniu bazy szkoleniowej uczniów klas OPW w 28 sztuk kurtek goretex.

Umowę dotacyjną podpisano 21 marca 2022 roku w Warszawie, pomiędzy Skarbem Państwa reprezentowanym przez Ministra Obrony Narodowej, Dyrektorem Biura do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” Panem Arturem Dębczak, a Powiatem Ostródzkim, w imieniu którego działają Starosta Ostródzki – Andrzej Wiczkowski oraz Wicestarosta – Jan Kacprzyk.

Całkowity koszt realizacji zadania ustalono na kwotę 53 600 zł. Koszt własny powiatu, stanowiący 20 % przeznaczonych na zakup środków finansowych, to kwota 10 720,00 zł, natomiast 80 % funduszy to kwota dotacji w wysokości 42 880,00 zł.

Źródło informacji: Wydział Oświaty, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Ostródzie