sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

3Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Ostródzie, 15 czerwca 2015 r., przywitali uczestników polsko-niemieckiej wymiany z Osterode am Harz, którzy przyjechali do naszego miasta z rewizytą. W ramach wymiany zrealizowano projekt pt. „Dzień Niemiecki”, przy wsparciu Kreisgemeinschaft Ostpreußen (Wspólnota Powiatowa Ostpr.) i Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie, która tej wymianie patronowała.

Goście powitali: dyrektor LO Dariusz Bujak, Wicestarosta Ostródzki Edmund Winnicki i przewodniczący Mniejszości Niemieckiej „Jodły”, Henryk Hoch. „Jodły” już od wielu lat wspierają, razem z Kreisgemeinschaft Ostpreußen (Wspólnotą Powiatową Ostpr.) polsko–niemiecką wymianę uczniowską.

Niemieccy uczniowie pilnie przygotowywali się do przyjazdu do Polski. Na zajęciach z panią B. Möller-Kühn powstały referaty dotyczące geografii, polityki i historii naszego kraju. Swoją wiedzę o Polsce mogli więc uzupełnić odwiedzając wybrane przez organizatorów miejsca. Zwiedzili Starówkę w Gdańsku, podziwiali żaglowce świata w Gdyni, byli w obozie koncentracyjnym Stutthof. Gościli w Warszawie, gdzie zwiedzili kompleks budynków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, spędzili ciekawe chwile w Polskim Radiu z oprowadzającym Arturem Wolskim, uczestniczyli w pokazie „Życie w okupowanej Warszawie” w Domu Historii oraz zwiedzili Starówkę.

Uczestnicy wymiany, poza zwiedzaniem i poznawaniem Polski, mieli okazję spędzić czas na integrację grupy, poznawanie zwyczajów i obyczajów odwiedzanego kraju rozrywkę, zabawę i odpoczynek. Były występy i konkursy z nagrodami oraz poczęstunkiem, był rejs statkiem po Jeziorze Drwęckim, ognisko, pieczenie chleba i zabawy w labiryncie Kłobuka w Karnitach. Sponsorem wielu atrakcji była Kreisgemeinschaft Ostpreußen.
 
Opiekunowie – pani Birgit Möller-Kühn i pan Danilo Altmann (nauczyciele historii) –wyrazili zadowolenie z przygotowanego dla nich programu pobytu, dziękując przy tym pani E. Damasiewicz-Szymańskiej i G. Naworskiej za organizację i opiekę.
 
Gizela Naworska
 
Data upowszechnienia informacji: 22.06.2015r.
 
Osoba, która wytworzyła komunikat (autor): p. Gizela Naworska – nauczyciel języka niemieckiego Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie

Autor zdjęć: Dominik Semeniuk uczeń kl. IC1 Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie

1
1
1
1

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.