sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Grupa teatralna „Bażyniak” z Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie uczestniczyła w VI Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym MOST w Gdańsku. Grupa teatralna „Bażyniak”, działająca przy Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie, odnosi coraz bardziej spektakularne sukcesy. Ostatnim z nich jest zakwalifikowanie się na VI Ogólnopolski Festiwal Teatralny MOST, odbywający się w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku.

Spośród kilkudziesięciu zgłoszonych grup „Bażyniak”, ze znanymi już w Ostródzie „Igraszkami z diabłem” Jana Drdy, znalazł się w pierwszej piętnastce, dzięki czemu zespół p. Iwony Podgórskiej miał okazję się zaprezentować.

Festiwal odbył się w dniach 29.06 - 1.07. 2015. W ciągu pierwszych dwóch dni wszystkie zespoły prezentowały się na scenie profesjonalnego teatru. Dla wielu grup była to pierwsza okazja, do wprowadzenia w spektakl gry świateł, czy też fachowej muzyki. Wieczorami uczestnicy brali udział w spektaklach przygotowanych przez zawodowych aktorów Miejskiego Teatru Miniatura. Wszystkiemu, czujnym okiem krytyka, przyglądał się m. in. pan Mirosław Baran, znany recenzent oraz krytyk teatralny. Trzeciego dnia uczestnicy wzięli udział w warsztatach filmowych poprowadzonych przez Jerzego Radosa i Sławomira Pultyna z Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz zajęciach związanych z improwizacją na scenie. Wspólnymi siłami stworzyli oni film oraz dwie krótkie scenki będące hybrydami wystawianych wcześniej spektakli.

Nabyte doświadczenie, pogłębienie umiejętności przekazywania emocji znajdującym się na widowni ludziom, nowe przyjaźnie, motywacja do dalszej pracy, to tylko niektóre plusy uczestniczenia w Festiwalu, które zauważyli członkowie „Bażyniaka”. Grupa z Ostródy zebrała wiele pochwał i gratulacji. Konstruktywna krytyka za strony bardziej doświadczonych artystów nie zniechęciła członków, a wręcz zmotywowała do dalszej pracy i odkrywania w sobie coraz to nowszych, pełniejszych umiejętności przedstawiania treści na scenie.
Warto wspomnieć, że wyjazd na Festiwal został dofinansowany przez Radę Rodziców liceum oraz Starostwo Powiatowe w Ostródzie.

Na zdjęciu:
Aktorzy: Jakub Wiśniewski, Jakub Szymkowicz, Jakub Jeżewski, Viktoria Falencik, Nicola Peć, Piotr Stachyra, Kamil Dąbrowski, Kamil Pawłowski, Adrian Mazurek, Dominik Nowakowski, Aleksandra Kołodzińska, Monika Mutrynowska, Barbara Laskowska.

Muzyka: Klaudia Buchalska
Reżyseria i scenografia: Iwona Podgórska z zespołem.
Monika Mutrynowska

Data upowszechnienia tekstu: 06.06.2015r.
Osoba, która wytworzyła tekst: Monika Mutrynowska uczennica Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie.

Autor zdjęcia: Anna Żebrowska nauczyciel bibliotekarz Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie.

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.