W Zespole Szkół Zawodowych im. S. PetZdjęcie grupowe wszystkich uczestników Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowy Turnieju Motoryzacyjnego - etap powiatowyofi w Ostródzie, 19 kwietnia 2023 r., odbył się powiatowy etap Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Głównym celem turnieju jest kształtowanie bezpiecznych zachowań młodych uczestników ruchu drogowego na drodze oraz zapoznanie ich z zagadnieniami udzielania pierwszej pomocy. Uroczystego otwarcia dokonali wicedyrektorzy ZSZ im. S. Petofi w Ostródzie – Maja Kurdziel oraz Wacław Rubczewski, a nagrody wręczyli: Jan Kacprzyk – Wicestarosta oraz Henryk Rybacki – dyrektor ZSZ im. S. Petofi w Ostródzie.

W Turnieju wystartowało 5 drużyn ze szkół ponadpodstawowych powiatu ostródzkiego:
  • Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie,
  • Zespół Szkół Zawodowych im. S. Staszica i CKU w Ostródzie,
  • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobrocinie,
  • Zespół Szkół Zawodowych im. S. Petöfi w Ostródzie,
  • Zespół Szkół Rolniczych im. W. Witosa w Ostródzie,
rywalizując w następujących konkurencjach:
  • test wiedzy z zasad i przepisów ruchu drogowego.
  • sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy.
  • sprawdzian z umiejętności przygotowania pojazdu (motoroweru, motocykla lub samochodu) do jazdy.
  • jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”.
Zmagania drużyn ocenił zespół sędziowski w składzie osób reprezentujących:
  • Komendę Powiatową Policji w Ostródzie – sierż. Sylwia Fijas,
  • Straż Miejską w Ostródzie – Ewelina Gwar,
  • Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostródzie – Stanisław Makowski,
  • Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Ostródzie – Marzena Grzeszczak.
Laureatami Turnieju została drużyna z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobrocinie. Drugie miejsce zajęli gospodarze – Zespół Szkół Zawodowych im. S. Petöfi w Ostródzie, trzecie - Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie.

Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali nagrody ufundowane przez Starostę Ostródzkiego.

Źródło informacji: Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Ostródzie
Materiał filmowy: Telewizja Mazury

{youtube}1JAaUR8YTJU{/youtube}