Drużyna z EkonomikaW dniach 24-26 kwietnia w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce odbyły się eliminacje do ogólnopolskiego turnieju klas wojskowych, którego finał odbędzie się w Orzyszu we wrześniu. W eliminacjach brało udział 14 drużyn z północnej Polski oraz jedna drużyna z Kłodzka. Celem było wytypowanie najlepszych drużyn wśród klas wojskowych z Oddziałów Przygotowania Wojskowego (OPW) i Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.

Konkurencją rozpoczynającą zawody był marszobieg zespołowy na dystansie 2,5 km, podczas którego zawodnicy udzielali pierwszej pomocy medycznej, biegli w masce przeciwgazowej, rzucali granatem ćwiczebnym i pokonywali teren czołgając się. Następnie zespoły udały się na strzelnicę, gdzie kadeci wykazali się umiejętnościami w strzelaniu z kbks oraz w rozkładaniu i składaniu broni.

Nazajutrz uczniowie uczestniczyli w konkurencjach na pływalni, gdzie pokazali się w zakresie ratownictwa morskiego - zakładali pas ratunkowy na czas, ratowali rozbitka z powierzchni wody z pomocą pneumatycznej tratwy ratunkowej. Drużyna z „Ekonomika” ustanowiła nowy rekord tej konkurencji (czas poniżej 1 minuty!!!).

Po zaciętej walce drużyna z ostródzkiego ZSZ im. S. Petöfi zajęła I miejsce, które zapewniło awans do turnieju w Orzyszu. Opiekunem młodzieży był mjr Piotr Juraś.

Ogromne gratulacje i powodzenia w kolejnych zmaganiach!

Źródło informacji: Agnieszka Kołodziejska ZSZ im. S. Petöfi