Zwiedzanie i zajęcia w niemieckiej szkole biorącej u dział w wymianieUczniowie Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Ostródzie, w dniach 23 – 28 kwietnia uczestniczyli w wymianie z młodzieżą niemiecką z Tilman – Riemenschneider – Gymnasium w Osterode am Harz. Wyjazd uzyskał dofinansowaniu z ramienia Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży z Warszawy. Program obfitował w różnego rodzaju atrakcje. Najważniejsze z nich to zwiedzanie Berlina, wycieczka do Brunszwiku (Braunschweig), zwiedzanie miasteczka Goslar i kopalni Rammelsberg. Dużą dawkę adrenaliny zapewniła wizyta w Heide – Parku - ogromnym parku rozrywki.

Głównym celem wymiany było jednak wzajemne poznawanie się młodzieży z obu krajów. Wspólnie uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych oraz różnych zajęciach integracyjnych w szkole: sportowe, różne gry i zabawy, gra miejska w Osterode, warsztaty kulinarne. Nasza młodzież mieszkała również w domach swoich nowych niemieckich kolegów i koleżanek, co również przyczyniało się do nawiązywania bliższych relacji i pozwalało na lepsze poznanie się. Wymiana polsko- niemiecka była niezwykle bogatym doświadczeniem. Młodzież mogła nawiązać nowe kontakty, jednocześnie doskonaląc znajomość języka niemieckiego. Teraz kolej na wizytę naszych niemieckich partnerów. Postaramy się, aby czas spędzony w Polsce na długo pozostał w ich pamięci.

Źródło informacji/Foto: Ewa Damasiewicz-Szymańska, Agnieszka Wrzesińska