Centrum Użyteczności Publicznej w OstródzieCentrum Użyteczności Publicznej znajduje się w Ostródzie przy ul. Jana III Sobieskiego za budynkiem Starostwa Powiatowego. CUP działa od 2013 roku, budynek ma 2 000 metrów kwadratowych i duży parking. Jest siedzibą dla 44 organizacji pozarządowych z terenu powiatu ostródzkiego. Swoje biura mają tu między innymi: Powiatowa Biblioteka Publiczna, Polski Związek Niewidomych, Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża, Ostródzkie Towarzystwo Wędkarskie i Przewodnicy Turystyczni.

CUP powstał by wspierać organizacje pozarządowe i by mogły być w jednym miejscu. Każda organizacja może bezpłatnie skorzystać z sali szkoleniowej i konferencyjnej do 250 osób. Sala posiada rzutnik, mikrofon, ekran i głośniki. Organizowane tu są wydarzenia kulturalne, szkolenia, a także wystawy. Jeżeli chcesz skorzystać z sali konferencyjnej lub szkoleniowej musisz wcześniej zarezerwować termin u pracownika urzędu wypełniając wniosek. Jak chcesz załatwić sprawę w CUP z tłumaczem języka migowego, musisz to zgłosić 3 dni wcześniej pisząc list, podanie lub e-mail. Osoba słysząca również może zadzwonić w twojej sprawie do urzędu. W nagłej sytuacji sprawa zostanie załatwiona od razu, a jeżeli jest możliwość skorzystania z pomocy bliskiej osoby od lat 16, nie musisz zgłaszać swojej wizyty w Centrum Użyteczności Publicznej.

*PJM - wersja tekstu prostego

Strona internetowa Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie: http://www.cup-ostroda.pl/

{youtube}QohOj4qcBXs{/youtube}