sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

4Wyjątkowa uroda terenu powiatu to wypadkowa naturalnych uwarunkowań środowiska przyrodniczego, położenia geograficznego oraz wyjątkowo bogatego dziedzictwa kulturowego. Skupienie silnych walorów w wydzielonej przestrzeni stanowi o atrakcyjności, na którą składają się w szczególności: Kanał Ostróda-Elbląg i pola historycznej bitwy pod Grunwaldem.

Atutami przyciągającymi corocznie tysiące turystów z kraju i zagranicy są ponadto: znakomicie rozwinięta infrastruktura turystyczna, najdłuższy w Polsce wyciąg nart wodnych, pełnowymiarowy tor kajakowy, kilkadziesiąt oznakowanych szlaków turystycznych, amfiteatr, stadion oraz obszerna i różnorodna baza noclegowa a także bogata oferta wydarzeń kulturalno-sportowych.
To podstawowe warunki uprawiania turystyki i rozwoju gospodarczego w sektorze turystycznym.

Amatorzy aktywnego wypoczynku mają tu do wyboru kilkadziesiąt malowniczych, oznakowanych szlaków turystycznych o zróżnicowanym stopniu trudności, przebiegających wśród lasów i jezior, w pobliżu okazałych zabytków. Szczególnie godne polecenia są ścieżki przyrodniczo-dydaktyczne w Parku Krajobrazowym Wzgórz Dylewskich i rezerwacie Sosny Taborskiej. Piękne rynnowe jeziora oraz malownicze trasy wodne, np.: szlak Kanału Ostródzko-Elbląskiego, Rzeki Drwęcy, czy Rzeki Wel, są wymarzonym miejscem dla miłośników wypoczynku na kajaku, motorówce czy pod żaglami. Uroki krajobrazu podziwiać można także z końskiego grzbietu na kilku trasach konnych, wykorzystywanych zarówno zimą jak i latem. Fani białego szaleństwa z powodzeniem mogą uprawiać tutaj narciarstwo biegowe i zjazdowe., np. na Wzgórzach Dylewskich. „Pętla Grunwaldzka” i szlak „Wokół Kanału Elbląskiego” to dwa profesjonalnie przygotowane szlaki samochodowe pozwalające na niemal gruntowne poznanie całego powiatu i sąsiednich okolic.

Galeria: Uroda turystyczna powiatu

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.