sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

powerPowiat Ostródzki realizował projekt unijny „Budujmy swoją przyszłość! – zagraniczne staże zawodowe” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Projekt umożliwił młodzieży z 4 szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostródzkiego odbycie 3-tygodniowych staży zawodowych. W marcu/kwietniu 2017 roku, 16 informatyków odbyło staże w firmach brytyjskich w Plymouth. 10 uczniów z kierunków kształcenia ogrodnik i technik architektury krajobrazu miało okazję doskonalić swoje umiejętności i nabywać nowe kompetencje podczas praktyk ogrodniczych w Ogrodach Alhambry w Granadzie (zespół pałacowy w Hiszpanii wpisany na listę zabytków UNESCO).

Na spotkaniu podsumowującym projekt, które odbyło się 16 stycznia 2018 roku w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie przedstawiono prezentacje multimedialne uczestników dotyczące odbytych staży i nabytych kompetencji zawodowych. Spotkanie było także płaszczyzną do upowszechniania wyników wśród uczniów młodszych klas, którzy zachęceni przykładem starszych roczników, będą mogli zadawać pytania kolegom i korzystać z oferowanych w szkołach tego typu staży.
 
Starosta Ostródzki wręczył certyfikaty ukończenia projektu a spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem w postaci tortu z logo programu Wiedza Edukacja Rozwój, dając młodzieży czas i okazję do wymiany wzajemnych doświadczeń nabytych w projekcie.
 
Uczniowie otrzymali certyfikaty Europass Mobilność, które poświadczają nabyte kompetencje i stanowią dokument uznawany w całej Europie. Partnerami Powiatu Ostródzkiego w projekcie były: hiszpańska firma Mobility Projects oraz brytyjska Europa Training (UK) Ltd.
 
Opracowała: Monika Matusiak – Koordynator Projektu
Zdjęcia: Joanna Kwiatkowska
Adjustacja: Henryk Kropidłowski
 
1
1
1

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

Oświata link

Poznaj Powiat

Struktura administracyjna
Obszar i położenie
Herb i flaga
Powiat Turystyczny
Powiat w fotografii
Materiały filmowe
Rys historyczny
Baza noclegowa

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.