frontMinisterstwo Cyfryzacji ogłosiło 1 kwietnia br. start programu „Zdalna szkoła”. Umożliwia on samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej. Całkowity budżet programu wynosił ponad 180 milionów złotych. Powiat Ostródzki również przystąpił do programu. Na zakup sprzętu przez powiaty przeznaczone było 100 tys. złotych. W ramach przystąpienia do programu nie były potrzeby wnoszenia wkładu własnego.

Na początku czerwca Powiat Ostródzki otrzymał zakupiony w ramach projektu „Zdalna szkoła” sprzęt komputerowy. Za blisko 100 tys. zł pozyskanej dotacji, ostródzki samorząd zakupił 30 laptopów marki HP wraz z oprogramowaniem biurowym oraz 41 tabletów KRUGER&MATZ. Zakupiony sprzęt w całości przekazany został dyrektorom szkół średnich na terenie powiatu. Docelowo sprzęt trafi do uczniów, którzy dzięki nim, będą mogli w pełni realizować zdalne nauczanie. Środki przeznaczane na zakup sprzętu dla uczniów i nauczycieli pochodzą z budżetu Unii Europejskiej. Całkowita wartość projektu wyniosła 99 676,00 zł.

Tekst oraz zdjęcia: Szerszeń Piotr