sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

osterode

25 maja 2001 r., po prawie dwóch latach nieformalnej współpracy, na uroczystej sesji w ostródzkim zamku - Landrat Powiatu Osterode am Harz i Starosta Ostródzki podpisali międzynarodową umowę partnerską Powiatu Ostródzkiego z powiatem Osterode am Harz z Dolnej Saksonii (Niemcy).
Kontrakt zobowiązuje obie strony, między innymi, do:
  • wymiany młodzieży,
  • wymiany kulturalnej, turystycznej i sportowej,
  • wymiany samorządowców,
  • wspierania kontaktów pomiędzy mieszkańcami, oraz wspierania wszelkich inicjatyw lokalnych opartych na współpracy pomiędzy powiatami.
Celem zobowiązań jest wzajemne poznawanie kultury życia społecznego obu regionów i narodów, wymiana doświadczeń, pogłębianie znajomości językowych, które pozwalają na lepsze komunikowanie się. Przed oficjalnym podpisaniem umowy, w 2000 r., doszło między powiatami do współpracy polegającej na potwierdzeniu przez Powiat Osterode am Harz partnerstwa w projekcie modernizacji systemu ogrzewania budynku LO w Ostródzie. W wyniku tego partnerstwa powiat otrzymał Fundacji Polsko-Niemieckiej dotację na realizację projektu w wys. 125 tys. zł. Po podpisaniu umowy współpraca partnerska między różnymi grupami mieszkańców i środowiskami nabrała charakteru systematycznego i przybierała różnorodne formy.

osterode1

Obecnie, z uwagi na reformę samorządu powiatowego w Niemczech, następuje fuzja powiatów i zmiana siedziby ich władz. Po zakączeniu reformy, strony potwierdzą wolę kontynuacji partnerstwa odnowieniem umowy i powrócą do regularnych kontaktów. Powiat Osterode am Harz zostaje włączony do powiatu Getynga i tam przenoszą się jego władze samorządowe.

 

Do pobrania:
 
 
 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.