sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy
herb10 listopada 2011 r., w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku podpisano uroczyście umowę partnerską pomiędzy Powiatem Ostródzkim a Rejonem Nadwirna z Ukrainy. Przedstawiciele samorządów spotykali się kilkakrotnie wcześniej, m.in.: podczas Międzynarodowego Forum  Gospodarczego w Ostródzie i targów turystycznych w Kijowie. W sierpniu 2011 r. delegacja Powiatu Ostródzkiego uczestniczyła w uroczystych obchodach Dnia Niepodległości Ukrainy na zaproszenie władz Rejonu Nadwirna. Reprezentanci Powiatu Ostródzkiego zapoznali się wówczas ze specyfiką funkcjonowania samorządowej jednostki ukraińskiej szczebla powiatowego, która róźni się zdecydowanie od samorządu polskiego.
rejon 5Podczas spotkań i rozmów uzgodniono ramy współpracy i zakres tematyczny umowy partnerskiej, w której Strony zobowiązały się współpracować w dziedzinie samorządu terytorialnego poprzez m.in.: wymianę doświadczeń dotyczących samorządności na szczeblu powiatowo-rejonowym, wzajemną pomoc w budowie społeczeństwa obywatelskiego, organizowanie różnych wspólnych działań, imprez i spotkań, w których będą uczestniczyć grupy mieszkańców z obu krajów a także wspieranie wymiany turystycznej.
 
Do pobrania:
 
 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.