sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

logo travel.jpeg

Od kilku lat, dzięki aktywnej polityce promocyjnej powiatu ostródzkiego, czynione są starania, aby nasz subregion stał się przedmiotem zainteresowania, poznawania i odwiedzin nie tylko Polaków, Rosjan, czy Niemców, ale również naszych południowych sąsiadów: Czechów, Słowaków, czy Austriaków. Stąd, m.in., udział Powiatu Ostródzkiego w targach turystycznych we Wiedniu, Brnie, czy Pradze. Dzięki takiej aktywności poszerza się przestrzeń promocyjna, w której rośnie liczba kontaktów i kanałów wspomagających marketingowo obszar wokół Kanału Ostróda-Elbląg, Powiatu Ostródzkiego, Mazur Zachodnich i Ostródy. Poza prezentacjami targowymi powiat nasz współuczestniczył w organizacji wizyt studyjnych dziennikarzy zagranicznych, którzy obszernie relacjonowali za pośrednictwem swoich mediów w swoich krajach to co zobaczyli u nas i co szczególnie ich urzekło. Jednym z takich mediów jest ogólnoczeski magazyn turystyczny Travel Profi. 

Czasopismo „Travel profi…” jest najstarszym na czeskim rynku ilustrowanym magazynem turystycznym o dwudziestoletniej tradycji wydawniczej, objętości 32 stron i nakładzie 65 tys. egzemplarzy. Od 2008 roku „Travel profi…” ma także swoją wersję internetową. Od 2006 r., magazyn skierował swoje zainteresowania na rynki turystyczne sąsiadów: Słowacji i Polski (bliskich kulturowo, historycznie i językowo). Jednym z pierwszych materiałów o nas, jaki pojawił się w tym piśmie, była informacja o sukcesie promocyjnym ostródzkiej makiety pochylni Oleśnica na targach turystycznych Holiday World w Pradze w 2011 r. Czeska premiera modelu pochylni skłoniła przedstawiciela Travel Profi do udziału w wizycie studyjnej „W krainie Kanału Elbląskiego” w sierpniu 2011 r., po której powstał obszerny dwustronicowy materiał. W tym samym roku ukazały się jeszcze dwukrotnie materiały promocyjne o naszym regionie. W 2012 r. Travel Profi zrelacjonował naszą kolejną targową prezentację na Holiday World w Pradze, a po sezonie opublikował materiał o turystyce aktywnej w okolicach Ostródy. W 2013 r. w tym czeskim magazynie turystycznym informacje o atrakcjach naszego powiatu pojawiały się niemal w każdym numerze, począwszy od sprawozdania z udziału powiatu i KKE w targach w Brnie po materiał z Mistrzostw Świata w Siatkówce Plażowej w Starych Jabłonkach. W październiku 2013 roku Travel Profi wraz z regionem Usti nad Łabą uczestniczył w pierwszych ostródzkich targach turystycznych Arena Tourism Poland. Rezultatem medialnym tej wizyty była promocja imprez i obiektów turystycznych z naszego terenu na łamach tego popularnego miesięcznika (m.in. hotelu Platinum, Sajmino, czy Miłomłyn Zdrój). Pokłosiem odwiedzin sąsiadów zza południowej granicy jest także nawiązanie kontaktów partnerskich naszego powiatu z województwem usteckim w Czechach. Travel Profi pisał obszernie o spotkaniu samorządowców regionu Usti nad Łabą i Powiatu Ostródzkiego w lutym 2014 r., na którym omawiano kwestie podpisania umowy i przyszłej współpracy partnerskiej. Po podpisaniu umowy do którego doszło już w maju 2014 r., „Travel profi…” towarzyszy wszystkim spotkaniom i poczynaniom partnerskich samorządów. Niewątpliwą zaletą kampanii medialnych magazynu „Travel profi…” jest także fakt, że jak dotąd, powiat angażował na ten cel bardzo niewielkie środki ze swego budżetu.

 
Do pobrania:
 
 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.