sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy
Ustecky kraj26 maja 2014 r. w ostródzkim Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Arena podpisano umowę o współpracy z  Województwem Usteckim z Czech. Dzięki niej możliwa będzie m.in. wymiana młodzieży i staże zagraniczne.  Województwo Usteckie - Kraj leżący w Sudetach zajmuje spory obszar pięknych terenów górzystych. Rozmowy o nawiązaniu współpracy rozpoczęły się w październiku 2013 r. W 2014 roku doszło do kolejnych spotkań, podczas których ustalono warunki współpracy. Efektem zawartej umowy mają być działania nastawione na zwiększenie ruchu turystycznego między naszymi regionami i krajami. Partnerzy zaproponowali współpracę szkół i wymianę młodzieży, kontakty w sektorze ochrony zdrowia i pomocy społecznej, współdziałanie w dziedzinie zadań publicznych i aplikowania o środki pomocowe z UE oraz wzajemny transfer wiedzy i doświadczenia w działalności samorządów a także wspólne działania w dziedzinie promocji turystycznej. Ponadto umowa zakłada współpracę instytucji kultury (organizowanie i wymiana wystaw oraz zespołów artystycznych). Współpraca w zakresie promocji turystycznej odbywać się będzie, m.in, poprzez organizowanie wspólnych stoisk na targach turystycznych w Polsce i Czechach. 

dsc 3872

Przedstawiciele obydwu samorządów ocenili, że potencjały turystyczne Powiatu Ostródzkiego i Województwa Ústeckiego są na tyle bogate, że nawiązanie współpracy między regionami będzie bardzo korzystne dla obu stron. Czechy są dziesięciomilionowym, zamożnym sąsiadem Polski, mogącym z powodzeniem pretendować do 20% udziału w naszym rynku turystycznym.
 
 
Do pobrania:

 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.