sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

przechwytywanieAkcja „ZIMĄ BEZPIECZNIE” dobiegła końca. W ramach tego przedsięwzięcia, zainicjowanego przez Starostę Ostródzkiego Andrzeja Wiczkowskiego, w Samborowie, 7 lutego 2018 r., odbyło się ostatnie z cyklu sześciu spotkań. Celem spotkań było podniesienie świadomości i wiedzy na temat działań, które wzmocnią bezpieczeństwo społeczności powiatu ostródzkiego w czasie zimy. W działanie zaangażowały się władze samorządowe gmin: Łukta, Ostróda, Miłakowo oraz gminy Grunwald. W trakcie otwartych spotkań mieszkańcom powiatu przedstawiono najistotniejsze aspekty bezpieczeństwa, na które należy zwrócić uwagę w sezonie zimowym.

Pod hasłem „Błyszcz na drodze, wypoczywaj bezpiecznie”, szczególną uwagę skupiono na tematyce widoczności na drodze oraz bezpieczeństwie na akwenach wodnych. Uczestnicy spotkań zyskali też merytoryczne informacje jak zorganizować bezpieczny kulig oraz jak bezpiecznie używać sylwestrowo-noworocznych petard. W trakcie każdego ze spotkań ratownicy medyczni z Polskiego Czerwonego Krzyża przeprowadzili interaktywny instruktaż ratownictwa medycznego oraz pierwszej pomocy. Istotnym elementem była problematyka zagrożeń zatrucia tlenkiem węgla „Czad i ogień, obudź czujność”. Z myślą o osobach wymagających pomocy poruszona została kwestia zimowego wolontariatu. Podczas spotkań nie zapomniano również o bezpieczeństwie i komforcie naszych czworonogów.

W trakcie akcji zorganizowano konkursy i wystawy wspaniałych prac plastycznych o tematyce zimowego bezpieczeństwa. Wśród uczestników spotkań rozlosowano nagrody w postaci czujników tlenku węgla, profesjonalnych apteczek, bud dla psa, odblasków, kubków termicznych, ogrzewaczy, kamizelek odblaskowych i parasoli, które z pewnością przydadzą się mieszkańcom powiatu w czasie zimy. Podczas spotkań nie zabrakło gorącej herbaty i świeżych drożdżówek.

Jako organizator akcji „ZIMĄ BEZPIECZNIE”, pragnę przekazać moje serdeczne podziękowania przede wszystkim uczestnikom przedsięwzięcia, za ich aktywny udział w spotkaniach pn. „ZIMĄ BEZPIECZNIE”. Podziękowania za okazaną pomoc w organizacji akcji kieruję także do Pana Artura Chojeckiego - Wojewody Warmińsko-Mazurskiego oraz do włodarzy gmin: Łukta, Miłakowo, Ostróda oraz Grunwald.

W sposób szczególny dziękuję Oddziałowi Rejonowemu Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostródzie, Komendzie Powiatowej Policji, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Towarzystwu Obrony Praw Zwierząt w Ostródzie. Wyrazy szczerego uznania składam pracownikom placówek oświaty i kultury za ich osobiste zaangażowanie oraz kreatywność, wykazaną podczas spotkań w trakcie akcji „ZIMĄ BEZPIECZNIE”.
Pamiętajmy jednak , że okres zimowy nadal trwa, aura może jeszcze mieć dla nas sporo niespodzianek. Bądźmy ostrożni i dbajmy o bezpieczeństwo własne i innych.

STAROSTA OSTRÓDZKI
Andrzej Wiczkowski

Autor tekstu: Andrzej Wiczkowski
Autor zdjęć: Paweł Przybysz
Autor filmu: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w MiłakowieOświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.