Aktualności

5W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie odbyły się Targi Edukacyjne Powiatu Ostródzkiego. Uroczystość rozpoczęli gospodarze tegorocznych Targów pani Maria Rymarska-Przenna dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Staszica i CKU oraz pan Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski.

glowneDużym sukcesem dla uczniów klasy 1t (technikum informatycznego – innowacja e-sport) w Zespole Szkół Licealnych  w Morągu zakończyły się Mistrzostwa Polski Klas E-sportowych „SCHOOL CHALLENGE”, które odbyły się w Kielcach. Od dnia 10.03 do 12.03.2017 r. uczniowie zmagali się ze sobą w zaciętych rozgrywkach. Po raz pierwszy uczniowzie wzięli udział w turnieju tej rangi. Mistrzostwa były doskonałą okazją do rywalizacji oraz sprawdzenia indywidualnych i drużynowych umiejętności. W mistrzostwach brały udział drużyny z Kielc, Krakowa, Katowic, Jaworzna, Kędzierzyna-Koźla. Drużyny ZSL – Technikum Nr 2.

3W dniu 19 marca 2017 roku 16 - osobowa grupa młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostródzkiego ucząca się na kierunku technik informatyk wyjechała na 3 - tygodniowy staż zagraniczny do angielskich firm w Plymouth. Podczas stażu uczniowie będą mieli niepowtarzalną okazję aby skonfrontować posiadaną wiedze teoretyczną z praktyką. Uczniowie przed wyjazdem ukończyli intensywny kurs języka angielskiego oraz mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach z doradcą zawodowym a także skorzystali z przygotowania kulturowego. Opiekunami grupy są p. Jan Horbacz – Zespół Szkół Licealnych w Morągu oraz p. Monika Mikułan – Zespół Szkół Rolniczych im. W. Witosa w Ostródzie.

port lotniczy olsztyn mazury 3227Nowe połączenie z Portu lotniczego Olsztyn-Mazury coraz bliżej! Juz 20 maja pasażerowie pierwszy raz polecą do Oslo-Torp. Początkowo - miedzy 20 maja a 22 czerwca - połaczenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu (we wtorki i w soboty), natomiast od 22 czerwca - trzykrotnie (także w czwartki).

mailing liniaprostaPojedyncza, prosta i przecinająca dłoń linia to jedna z cech wyróżniających osobę z zespołem Downa. 21. marca w Światowym Dniu Zespołu Downa Stowarzyszenia Bardziej Kochani oraz telewizja Lifetime zachęcają do włączenia się do akcji charytatywnej i zrobienia zdjęcie swojej przekreślonej dłoni. Za każde zdjęcie (właśnie lub udostępnione publicznie) oznaczone hashtagiem #LiniaProsta na Instagramie, Twitterze lub Facebooku telewizja Lifetime przekaże 5 złotych na rzecz Stowarzyszenia Bardziej Kochani na projekt „Mieszkanie chronione” pomagający usamodzielnić się osobom z zespołem Downa.