sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Aktualności

frontDominik Jeffrey Rimaszauskas okazał się jednym z „Ośmiu Wspaniałych” wolontariuszy w Polsce w 2018 r. Tegoroczna uroczysta gala XXIV edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” odbyła się w dniach 8 – 10 czerwca 2018 r. w Trzebiatowie. Nasz Powiat, poza wspaniałym Dominikiem, reprezentowali: Żaneta Bobkowska, Aleksandra Leonowicz oraz Marta Ankiewicz.

frontUczniowie technikum realizujący innowację pedagogiczną „E-sport/projektowanie gier komputerowych – specjalność w zawodzie technik informatyk” awansowali do finałowych rozgrywek w LOL-a Mistrzostw Klas E-Sportowych, który odbył się w Sosnowcu w dniu 10.06.2018r.

policjaSt. sierż. Anna Balińska z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie podsumowała miniony weekend w aspekcie stanu bezpieczeństwa. W piątek i sobotę policjanci przeprowadzili działania: „Prędkość” oraz „Alkohol i narkotyki”. Z przekazanych informacji wynika, że w tym okresie 33 kierowców zostało ukaranych mandatami za przekroczenie prędkości. Funkcjonariusze ujawnili 2 mężczyzn, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości. 10 czerwca policjanci zabezpieczali XVII Ostródzki Półmaraton św. Jerzego, gdzie kierowali ruchem mając za zadanie pilnowanie, aby nikt nieuprawniony nie wjechał na zabezpieczone odcinki ulic.

1Zakończono remont drogi powiatowej na odcinku Wirwajdy – Nastajki o długości 2,29 km (10 643 m2). Zakres robót obejmował wykonanie warstwy wyrównawczej o grubości 3 cm oraz warstwy ścieralnej o grubości 4 cm.
Na odcinku drogi powiatowej Zajączki – Pietrzwałd ułożono warstwę wyrównawczą grubości 3 cm oraz warstwę ścieralną grubości 2 cm w technologii cienkiego dywanika na gorąco. Długość wyremontowanego odcinka drogi wyniosła 1815 mb.

frontPodczas międzynarodowego turnieju trampkarzy (U14) i juniorów młodszych (U15), rozegranego pomiędzy Akademią Piłkarską Ostróda a Regionalną Akademią Futbolową Województwa Usteckiego z Czech w meczach rewanżowych nastąpiły nieoczekiwane zwroty. Na stadionie miejskim przy ul. 3 Maja w Ostródzie lepsze zawody rozegrali trampkarze. Powoływany na konsultacje reprezentacji Polski Kacper Sezonienko "Sezon" strzelił Czechom trzy bramki, a ekipa "Apki" wygrała spotkanie 3:0. Juniorzy młodsi AP Ostróda nie powtórzyli wyczynu z pierwszego meczu, kiedy na stadionie przy ul. Wyszyńskiego byli lepsi od rówieśników z regionu Usti nad Łabą wygrywając 3:1. Rewanżowe starcie obu drużyn zakończyło się remisem 2:2.

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem