Aktualności

flagaUchwalony przez Sejm RP w roku 2000 Dzień Samorządu Terytorialnego,  obchodzony jest 27 maja. Z tej okazji, wszystkim samorządowcom Warmii, Mazur i Powiśla, Wojewoda Warmińsko-Mazurski - Artur Chojecki pragnie złożyć gratulacje i przekazać serdeczne pozdrowienia.

czadWykonawca zadania pn. „Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Miłomłyn-Olsztynek, pododcinek Ostróda Północ – Ostróda Południe (pododcinek „B”) wraz z obwodnicą Ostródy w ciągu drogi krajowej DK16” informuje, że w dniu 29.05.2017r. planowane jest układanie nawierzchni asfaltowej na Szosie Elbląskiej. W związku z powyższym droga na odcinku od skrzyżowania przy stacji paliw Orlen do skrzyżowania z drogą dojazdową do Osiedla Drwęckiego będzie w godzinach popołudniowych zamknięta dla ruchu. Dojazd do osiedla Drwęckiego zapewniony zostanie od ul. 3Maja.

frontDziałając na podstawie art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. 2016 poz. 1817z późn. zm), Zarząd Powiatu w Ostródzie podaje do publicznej wiadomości wyniki ogłoszonego w dniu 24.04.2017r. Drugiego Otwartego Konkursu Ofert na realizację zadań publicznych

dni rodzinyPowiat Ostródzki kolejny raz włączył się w obchody XIX Warmińsko – Mazurskie Dni Rodziny przebiegających w Województwie w terminie od 12 maja do 9 czerwca 2017 r. pod hasłem „Miłość w rodzinie nigdy nie zginie”. Dni Rodziny organizowane są w Województwie Warmińsko- Mazurskim od 1999 roku. Ich obchodom towarzyszy wiele inicjatyw oraz wydarzeń społecznych i kulturalnych organizowanych przez lokalne samorządy.

koncert pani ireny santorWe współpracy z Centrum Kultury i Urzędem Miasta w Ostródzie, na ostródzkim zamku, 19 maja 2017 r., odbyły się powiatowe obchody Dnia Działacza Kultury, podczas których Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski uhonorował statuetkami „Muza Powiatu Ostródzkiego” osoby zasłużone dla rozwoju kultury w powiecie.