Aktualności

frontTradycyjnie, już po raz trzeci, na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie, 17 września 2017 r., mieszkańcy powiatu i Ostródzianie uczestniczyli w powiatowym święcie plonów. Impreza zgromadziła rolników z całego powiatu, mieszkańców miasta, a także przedstawicieli różnych szczebli samorządowych, potwierdzając słuszność inicjatywy połączenia tradycji polskiej wsi (producentów żywności) z miastem (konsumentami). Organizatorami XVIII Dożynek Powiatu Ostródzkiego byli: Starostwo Powiatowe w Ostródzie, Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza oraz wszystkie gminy powiatu.

frontStarostwo Powiatowe w Ostródzie wraz z Warmińsko-Mazurską Izbą Rolniczą z Olsztyna oraz wszystkie gminy powiatu, 17 września br., zapraszają na XVIII Dożynki Powiatu Ostródzkiego. Uroczystości będą okazją dla rolników z całego powiatu, mieszkańców miasta, a także bogatej reprezentacji polityków państwowych i samorządowych do podsumowania i uczczenia żniw w Powiecie Ostródzkim.

uczestnicy fokusa osoby reprezentujące środowiska z różnymi rodzajami niepełnosprawności goście z warmińsko mazurskiego sejmiku osób z niepełnosprawnością tłumaczka języka12.09.2017 w Centrum Użyteczności Publicznej odbyło się spotkanie fokusowe związane z monitoringiem działań jednostek samorządu pod kątem realizacji praw osób z niepełnosprawnością w naszym powiecie, w którym wzięły udział osoby reprezentujące środowiska z różnymi rodzajami niepełnosprawności – intelektualną, ruchową, dotyczącymi wzroku, słuchu i mowy, a także powstałymi w wyniku chorób nowotworowych. Efektem wywiadu będą rekomendacje dla jednostek samorządowych. przygotowane przez Warmińsko – Mazurski Sejmik Osób z Niepełnosprawnością.

Mechatronika przyszłością!Powiat Ostródzki otrzymał dofinansowanie na realizację projektu pn. Mechatronik przyszłości. Pozyskane środki pochodzą z Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 – Europejski Fundusz Społeczny. Całkowita wartość projektu wynosi 623 750,06 zł, z czego dofinansowanie stanowi 90%, czyli 561 375,05 zł.

Buźki zdrowe jak malowaneWraz z końcem lata nadszedł czas na podsumowanie Kampanii „ZDROWE LATO”, organizowanej przez Starostę Ostródzkiego i Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej S.A. w Ostródzie. Kampania obejmowała sześć cyklicznych wydarzeń organizowanych na bulwarze nad Jeziorem Drwęckim oraz przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Ostródzie. Głównym celem kampanii była promocja zdrowego stylu życia, różnych form aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywiania się. Ważnym elementem kampanii było przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, ratownictwa oraz bezpieczeństwa podczas wakacji.