sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

Aktualności

frontW Zespole Szkół Zawodowych im. S. Petofi w Ostródzie, 24 kwietnia 2018 r., odbył się etap powiatowego Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Starostę Ostródzkiego podczas turnieju reprezentował Wicestarosta Edmund Winnicki. Głównym celem Turnieju jest kształtowanie bezpiecznych zachowań młodych uczestników ruchu drogowego na drodze oraz zapoznanie ich z zagadnieniami udzielania pierwszej pomocy.

frontUczniowie klasy I i II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi, 17 i 18 kwietnia 2018 r., aktywnie uczestniczyli w targach gastronomicznych Mazury HoReCa 2018 r. Dzięki tej aktywności młodzież mogła obserwować rywalizację mistrzów kuchni i swoich rówieśników oraz smakować dania konkursowe. To świetna okazja poszerzania swojego doświadczenia i wiedzy zawodowej oraz nawiązania cennych kontaktów z przedstawicielami branży gastronomicznej.

frontW Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie, w dniach 17-18 kwietnia 2018 r., już po raz trzeci, Powiat Ostródzki uczestniczył w festiwalu smaków „MAZURY HoReCa”.  To właśnie tu osoby związane z branżą HoReCa mogły zapoznać się z szeroką ofertą asortymentu i produktów niezbędnych do funkcjonowania hoteli, restauracji czy firm cateringowych. Na wspólnym stoisku, zaprojektowanym i zbudowanym przez pracowników Wydziału Promocji powiatu, swoje turystyczne oferty prezentowały: Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna, Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz czeski partner samorządowy powiatu - Region Usti nad Łabą.

frontDrużynowe Zawody Klas Mundurowych są jedynymi tego typu zawodami dla uczniów klas mundurowych w regionie, a odbyły się 12 kwietnia w ZSZ im. S. Petöfi w Ostródzie. Zawody zakończyły się zwycięstwem szkoły z Morąga, na drugim miejscu uplasowała się „klasa wojskowa” z Ostródy, a ostatnie miejsce na podium zajęli uczniowie z Malborka. Nagrodę dla najlepszego zawodnika otrzymał Remigiusz Zienkiewicz z Malborka.

frontoweDnia 13 kwietnia 2018 r. w siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Szymanowie odbył się odbiór 20 osobowego autobusu dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zakup autobusu był możliwy dzięki dofinansowaniu otrzymanemu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wartość całkowita nowego pojazdu wyniosła 289 050,00 zł, w tym wartość dofinansowania ze środków PFRON 187 600,00 zł. Pozostała kwota, to wkład samorządu powiatowego w realizację projektu. Środki na realizację zadania Powiat Ostródzki otrzymał w ramach „Programu Wyrównywania różnic między regionami III”, w obszarze likwidacji barier transportowych.

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem