Aktualności

Uroczysty apel pod pomnikiem na Polach GrunwaldzkichPołączone siły Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego pokonały potęgę militarną Zakonu Krzyżackiego wspieraną przez rycerstwo całej Zachodniej Europy. Inscenizację obejrzało ok. 80 tys. osób.
Tradycyjnie na Wzgórzu Pomnikowym miał miejsce Apel Grunwaldzki z udziałem kompanii honorowej Wojska Polskiego oraz drużyn harcerskich. Samorząd Powiatu Ostródzkiego reprezentowali: Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski oraz Wicestarosta Edmund Winnicki.

Przedstawiciele Polski oraz Czech15 lipca 2017 roku w Grunwaldzie zostało zawarte POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY PARTNERSKIEJ pomiędzy: Stowarzyszeniem Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna (ZLOT) reprezentowanym przez Prezesa Zarządu - Grzegorza Wojciechowskiego oraz Agencją Turystyki obszaru Czeskiego Średniogórza i Podřipska
z siedzibą w Litomierzycach reprezentowaną przez Dyrektora Luděk Jirman.

Rycerze pod dowództwem Króla Jagiełło po raz kolejny zwyciężyli bitwę pod Grunwaldem.Na terenie, gdzie 15 lipca 1410 r., miała miejsce największa bitwa średniowiecznej Europy, od 12 do 16 lipca 2017 r., obchodzono Dni Grunwaldu. Turyści, mieszkańcy powiatu, entuzjaści rekonstrukcji historycznych, bractwa oraz zakony rycerskie współuczestniczące w tym wydarzeniu byli świadkami odtwarzania historii - poczynając od zakładania obozu rycerskiego poprzez organizację jarmarku rzemieślników aż po samą inscenizację bitwy.

300x250Polska Organizacja Turystyczna rozpoczęła prace nad akwizycją Partnerów do trzeciej edycji akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”, która w tym roku odbędzie się w dniach 6-8 października.

Podczas bitwy jak co roku siły zakonu zostaną pokonane

Na Polach Grunwaldzkich, które przed 607 laty były miejscem największej bitwy średniowiecznej Europy, ponownie dojdzie do rekonstrukcji walk. Połączone siły Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego zmierzą się z elitą wojsk Zakonu Krzyżackiego wspartą przez ciężkozbrojne rycerstwo z całej Europy Zachodniej.