Aktualności

20171115 125550Na pierwszym spotkaniu Zespołu Roboczego ds. Opracowania Programu Działań na rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2018 – 2020 w Powiecie Ostródzkim, które odbyło się 15.11.2017 r., omówiono dotychczasowy stan realizacji działań, ustalono etapy powstawania nowego programu oraz rozdzielano związane z tym zadania. Uczestnikami zespołu są reprezentanci organizacji pozarządowych, organów samorządowych i instytucji publicznych z powiatu ostródzkiego, zaproszonych przez Starostę Ostródzkiego Andrzeja Wiczkowskiego do udziału w jego pracach. Spotkanie przygotowali i prowadzili pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostródzie. Następne spotkanie odbędzie się 04 grudnia 2017 r. o godzinie 10.00.

Uwaga!Wykonawca zadania pn. „Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Miłomłyn-Olsztynek, pododcinek Ostróda Północ – Ostróda Południe (pododcinek „B”) wraz z obwodnicą Ostródy w ciągu drogi krajowej DK16” informuje, że 22 listopada 2017 r. zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu w zakresie drogi krajowej nr 7 na odcinku od ul. Gizewiusza do ul. Olsztyńskiej. Zmiana polegać będzie na przełożeniu ruchu ze starej DK7 na prawą jezdnię nowo wybudowanej drogi S7. Powyższa zmiana spowoduje zamknięcie dla ruchu połączenia ul. Plebiscytowej z DK7. Jednocześnie oddana do ruchu zostanie droga DZ2/B łącząca miasto Ostróda z drogą S7 przez Węzeł Ostróda Północ.

czytajpl telefonPodobnie jak 1000 szkół w całej Polsce ostródzki Staszic bierze udział w „Czytaj.PL” – jednej z największych na świecie akcji promujących czytelnictwo. Jej hasło: „Upoluj swoją książkę” wychodzi naprzeciw wymaganiom młodych ludzi i udostępnia internetową wypożyczalnię e-booków. Wszystko dzięki jednej aplikacji i jednemu kodowi. Wystarczy smartfon.

przechwytywanie
Serdecznie zapraszamy do udziału w II Kiermaszu Świątecznym Organizacji Pozarządowych Powiatu Ostródzkiego, który odbędzie się w dniu 8 grudnia 2017 roku w Sali konferencyjnej Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie w godzinach 14:00 – 19:00. Na Kiermaszu prezentowane będą ozdoby bożonarodzeniowe oraz rękodzieło związane z tematyką świąteczną lub z przeznaczeniem na świąteczne prezenty. Wyłączone z prezentacji są produkty spożywcze.

degustacja wyrobów lokalnego przedsiębiorcyW Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Miłakowie w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, 8 listopada 2017 r., obchodzono „Dzień Zdrowego Śniadania”. W temat zdrowego odżywiania wprowadził montaż słowno-muzyczny pt. „Jedz zdrowo – żyj kolorowo” w wykonaniu młodzieży. Goście zaproszeni na to wydarzenie wystąpili w charakterze jury konkursu plastycznego pt. „Zdrowie na talerzu”, wyróżnili pięć prac i nagrodzili zwycięzców. Pamiętając o zasadzie, że podstawą zdrowia jest aktywność fizyczna, uczniowie wraz z wychowawcami przedstawili pantomimę pn. „Hymn Świeżaków”.