Aktualności

frontW Zespole Szkół Zawodowych im. S. Petofi w Ostródzie, 24 kwietnia 2018 r., odbył się etap powiatowego Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Starostę Ostródzkiego podczas turnieju reprezentował Wicestarosta Edmund Winnicki. Głównym celem Turnieju jest kształtowanie bezpiecznych zachowań młodych uczestników ruchu drogowego na drodze oraz zapoznanie ich z zagadnieniami udzielania pierwszej pomocy.

frontUczniowie klasy I i II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi, 17 i 18 kwietnia 2018 r., aktywnie uczestniczyli w targach gastronomicznych Mazury HoReCa 2018 r. Dzięki tej aktywności młodzież mogła obserwować rywalizację mistrzów kuchni i swoich rówieśników oraz smakować dania konkursowe. To świetna okazja poszerzania swojego doświadczenia i wiedzy zawodowej oraz nawiązania cennych kontaktów z przedstawicielami branży gastronomicznej.

frontW Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie, w dniach 17-18 kwietnia 2018 r., już po raz trzeci, Powiat Ostródzki uczestniczył w festiwalu smaków „MAZURY HoReCa”.  To właśnie tu osoby związane z branżą HoReCa mogły zapoznać się z szeroką ofertą asortymentu i produktów niezbędnych do funkcjonowania hoteli, restauracji czy firm cateringowych. Na wspólnym stoisku, zaprojektowanym i zbudowanym przez pracowników Wydziału Promocji powiatu, swoje turystyczne oferty prezentowały: Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna, Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz czeski partner samorządowy powiatu - Region Usti nad Łabą.

frontDrużynowe Zawody Klas Mundurowych są jedynymi tego typu zawodami dla uczniów klas mundurowych w regionie, a odbyły się 12 kwietnia w ZSZ im. S. Petöfi w Ostródzie. Zawody zakończyły się zwycięstwem szkoły z Morąga, na drugim miejscu uplasowała się „klasa wojskowa” z Ostródy, a ostatnie miejsce na podium zajęli uczniowie z Malborka. Nagrodę dla najlepszego zawodnika otrzymał Remigiusz Zienkiewicz z Malborka.

frontoweDnia 13 kwietnia 2018 r. w siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Szymanowie odbył się odbiór 20 osobowego autobusu dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zakup autobusu był możliwy dzięki dofinansowaniu otrzymanemu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wartość całkowita nowego pojazdu wyniosła 289 050,00 zł, w tym wartość dofinansowania ze środków PFRON 187 600,00 zł. Pozostała kwota, to wkład samorządu powiatowego w realizację projektu. Środki na realizację zadania Powiat Ostródzki otrzymał w ramach „Programu Wyrównywania różnic między regionami III”, w obszarze likwidacji barier transportowych.