Aktualności

18035748 1945765605653263 180178198 nZapraszamy na Targi Pracy i Edukacji do Centrum Użyteczności Publicznej przy ul. Jana III Sobieskiego 9 w Ostródzie, we wtorek, 25 kwietnia 2017 r. Każdy z odwiedzających będzie mógł skorzystać z bezpłatnych konsultacji z pośrednikami pracy i doradcami zawodowymi a także - z ofertami edukacyjnymi szkół policealnych oraz wyższych. Patronat honorowy objął Starosta Ostródzki – Andrzej Wiczkowski oraz Burmistrz Miasta Ostróda – Czesław Najmowicz.

kalendarzStarosta Ostródzki informuje, że w dniach 02.05.2017 r. – 05.05.2017 r. Powiatowy Rzecznik Konsumentów przebywa na urlopie. Wnioski wraz z dokumentacją o interwencję w sprawie konsumenckiej można składać w Kancelarii Ogólnej (parter). W nagłych przypadkach porad prawnych może Państwu udzielić Federacja Konsumentów w Olsztynie tel. (89) 535-21-16 poniedziałek 10-16, wtorek 12-18, środa, czwartek 10 – 14.

wykład renaty gieszczyńskiejStarosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski we współpracy z Muzeum w Ostródzie i Miejską Biblioteką Publiczną w Ostródzie zorganizowali wystawę zatytułowaną „Ochrona pamięci o ofiarach działań wojennych na Warmii i Mazurach”. Otwarcia wystawy dokonano w środę, 12 kwietnia 2017 roku, w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostródzie. Inicjatorem wystawy jest Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki. Nieodłączną częścią ekspozycji jest zbiorowa publikacja o tym samym tytule pod redakcją dr Piotra Kardeli z Instytutu Pamięci Narodowej, członka Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Delegatura w Olsztynie.

frontZarząd Powiatu w Ostródzie ogłasza otwarty konkurs na realizację niżej wymienionych zadań publicznych w formie powierzenia z udzieleniem dotacji na ich finansowanie z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Zadania finansowane będą ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Powiatu Ostródzkiego. Termin składania ofert mija 08.05.2017.

uczestnicy turniejuW turnieju halowej piłki nożnej o puchar Starosty Ostródzkiego, który odbył się8 kwietnia 2017 r., w hali przy ul. Piłsudskiego w Ostródzie rywalizowało 6 drużyn. Zwyciężyła drużyna MODEL ART, która w meczu finałowym pokonała KOMENDĘ POWIATOWĄ PSP OSTRÓDA. W meczu o III miejsce PAKA SAMBOROWO pokonała TERRE OSTRÓDA.