dsc 8765Dzięki kolejnym dotacjom na drogi powiatowe w naszym powiecie perspektywa dalszej rychłej poprawy ich stanu jest coraz bliższa. W dniu 14 marca 2017 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Ostródzie odbyło się uroczyste podpisanie umów na realizację zadań, które będą realizowane z dofinansowaniem w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.

Najtańszą ofertę na przebudowę ulicy 11-go Listopada w Ostródzie (droga powiatowa Nr 3032N) złożyło Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Sp. z o.o. z Brodnicy, które wykona tę modernizację za kwotę ok. 3,2 mln. zł.

Wykonawcą przebudowy ulicy Pułaskiego wraz z łącznikiem ulicy Leśnej w Morągu (droga powiatowa Nr 3086N i Nr 3072N) zostało wybrane Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane „DRO-BUD” Leszek Rysztowski z Morąga, które złożyło najtańszą ofertę o wartości ok. 3,7 mln. zł. Inwestycja ta przewiduje również przebudowę skrzyżowania ulicy Kaszubskiej, Warmińskiej i 11 Listopada na rondo.

W ramach współpracy samorządowej partnerami przy realizacji zadań są Gmina Miejska Ostróda i Gmina Morąg.

Ulice przejdą gruntowną przebudowę w celu usprawnienia ruchu komunikacyjnego.

Autor Zdjęcia - Zarząd Dróg Powiatowych
Autor Tekstu - Zarząd Dróg Powiatowych