sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

311 Warmia i Mazury - Zdrowie życie, czysty zysk

 

 

 

 

 

Powiat Ostródzki otrzymał dofinansowanie na realizację projektu pn. Przedszkole w SOSW w Szymanowie szansą na rozwój i funkcjonowanie w „wielkim świecie”. Pozyskane środki pochodzą z Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 – Europejski Fundusz Społeczny. Całkowity koszt projektu wynosi 221 279,10 zł, z czego dofinansowanie stanowi 85%, czyli 188 087,23 zł.

31.03.2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Woj. Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie miało miejsce podpisanie umowy o dofinansowanie projektu, którą parafowali: Marszałek Województwa - Gustaw Marek Brzezin oraz Wicestarosta - Edmund Winnicki.

Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w przedszkolu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szymanowie zostanie podniesiona jakość oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych dzieci, w zakresie porozumiewania się w językach obcych oraz kompetencji społecznych, inicjatywności, przedsiębiorczości, kreatywności.

W celu zapewnienia kompleksowego wsparcia, oprócz zajęć dla dzieci, w ramach projektu planowane jest także przeszkolenie nauczycieli w zakresie stosowania metod i form organizacyjnych, sprzyjających kształtowaniu i rozwijaniu u dzieci w wieku przedszkolnym kompetencji kluczowych. W celu podniesienia umiejętności w zakresie pracy z dzieckiem niepełnosprawnym w projekcie udział wezmą także rodzice dzieci.

Okres realizacji projektu: od 31.03.2017r. do 31.07.2018r.
podpisanie umowy przez wicestarostę edmunda winnickiego
ceremonia podpisania umowy na realizację projektu

 

 

 

 

Autor tekstu: Marta Kopańko-Zalewska
Autor zdjęć: Szymon Tarasewicz, Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. RODO Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Ostródzie na swoich stronach internetowych i społecznościowych oraz w drukowanych publikatorach umieszcza zdjęcia oraz materiały filmowe, dokumentujące różnego rodzaju imprezy i wydarzenia publiczne, kulturalne, sportowe, rekreacyjne, społeczne itp., dotyczące realizacji przez Powiat Ostródzki jego zadań i projektów, na których uwidaczniane są wizerunki osób uczestniczących w takich wydarzeniach.
Z uwagi na obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych i spoczywający na Starostwie Powiatowym w Ostródzie (jako administratorze przetwarzającym dane osobowe obejmujące wizerunek osób fizycznych) obowiązek przetwarzania takich danych osobowych zgodnie z prawem, informujemy, że przysługuje Państwu prawo zwrócenia się do administratora z żądaniem usunięcia każdego materiału, na którym został utrwalony Państwa wizerunek lub jego zmodyfikowania w kierunku uniemożliwiającym Państwa identyfikację, jeżeli nie wyrażacie Państwo zgody na jego przetwarzanie i przechowywanie. Z żądaniem takim możecie Państwo zwrócić się listownie lub drogą elektroniczną na adresy powszechnie dostępne na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Ostródzie.