koncert pani ireny santorWe współpracy z Centrum Kultury i Urzędem Miasta w Ostródzie, na ostródzkim zamku, 19 maja 2017 r., odbyły się powiatowe obchody Dnia Działacza Kultury, podczas których Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski uhonorował statuetkami „Muza Powiatu Ostródzkiego” osoby zasłużone dla rozwoju kultury w powiecie.

Każdego roku Starosta Ostródzki nagradza osoby wyróżniające się w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony dóbr kultury. Statuetki „Muza Powiatu Ostródzkiego” są formą podziękowania i uhonorowania twórców kultury oraz ludzi wspierających kulturę regionalną.

W tym roku statuetki otrzymali:
- Pani Katarzyna Miszczuk – twórczyni rękodzieła, animatorka kultury w Gminie Łukta
- Pani Teresa Babicka – członkini Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego i zespołu ludowego „Mozaika”, animatorka kultury w Gminie Miłomłyn
- Pan Michał Podolak – muzyk, członek Zespołu Pieśni i Tańca Dąbrowa; współtwórca i promotor folkloru na terenie Gminy Dąbrówno
- Pani Małgorzata Fudała – starszy inspektor do spraw plastyki w Morąskim Domu Kultury
- Pan Jerzy Mudry – instruktor muzyki w Miłakowskim Domu Kultury
- Pani Teresa Ziniewicz – bibliotekarka Gminnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Samborowie
- Pan Krzysztof Fabisiak – wieloletni pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Gierzwałdzie.

Uroczystość uświetnił koncert w wykonaniu Pani Ireny Santor.

Tekst: Dorota Budziszewska–Hilińska
Adiustacja: H. Kropidłowski