sciezka2_copy statek_przy_molo_copy panorama_copy porownanie_copy

flagaUchwalony przez Sejm RP w roku 2000 Dzień Samorządu Terytorialnego,  obchodzony jest 27 maja. Z tej okazji, wszystkim samorządowcom Warmii, Mazur i Powiśla, Wojewoda Warmińsko-Mazurski - Artur Chojecki pragnie złożyć gratulacje i przekazać serdeczne pozdrowienia.

To ważna data w historii polskiej demokracji i samorządności. 27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze w powojennej historii wolne wybory powszechne. Polacy wybrali władze w swoich miastach i gminach. Rozpoczął się naturalny, sprawdzony w systemach demokratycznych proces wyłaniania osób, które zdobywszy zaufanie wyborców i doświadczenie są przygotowane do pełnienia funkcji liderów swoich lokalnych społeczności.

Reforma samorządowa bez wątpienia wyzwoliła ogromne zasoby twórczej energii wśród ludzi, którzy zaangażowali się w służbę publiczną na rzecz swoich wspólnot. Wielki wysiłek zaowocował osiągnięciami, którymi może pochwalić się wielu samorządowców z całej Polski, również z województwa warmińsko-mazurskiego. Dzięki Waszej pracy zmienia się, rozwija i pięknieje nasza Ojczyzna.

Gratuluję wszystkich tych dokonań władzom, radnym wszystkich szczebłi, a także pracownikom administracji samorządowej. Życzę Państwu kolejnych lat pracy zwieńczonych satysfakcją i sukcesami. Życzę wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Niech Wasza aktywność na samorządowej niwie przynosi zadowolenie społeczności lokalnej i regionalnej, pomnaża dobro wspólne i przysparza korzyści całej Rzeczypospolitej.
 
 
Źródło informacji: Wojewoda Warmińsko-Mazurski
 

Oświata link

Oświata Kultura i Sport

Z życia szkół i placówek
Doradztwo zawodowe
Profilaktyka szkolna
Warmińsko-Mazurskie dni rodziny
Wykaz szkół i placówek oświatowych

linkuje cały box

Rozwój lokalny

Perspektywa finansowa 2014-2020
Zrealizowane projekty 2007-2013
Dokumenty strategiczne

Strefa interesanta link

Strefa Interesanta

Powiatowy Rzecznik Konsumetów
PCPR
Powiatowy Urząd Pracy
Konsultacje Społeczne
Poradnik Interesanta

 bip logo 2

Powiat społecznościowy

Dołącz do nas i Ty!

logo ranking 2015

  zwiazek powiatow

WARMIA

zlot

szesnastka

Podobne:

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem