galeria

Bellis – florystyczne miniprzedsiębiorstwo z Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostródzie dostało się do finałowej 20-stki konkursu „Produkcik 2017” na najlepsze miniprzędsiębiorstwo w Polsce. Finał odbył się 6 i 7 czerwca w Warszawie w siedzibie Ministerstwa Rozwoju. „Bellis” zaprezentował wyroby florystyczne: stroiki, wianki i kompozycje kwiatowe oraz usługi dekoratorskie.

Oferta Bellis spotkała się z ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Wokół ostródzkiego stoiska gromadziło się wielu zainteresowanych. Uczniowie przygotowali pokaz układania kompozycji kwiatowych, a wszystkie wystawione wyroby znalazły nabywców.

Najważniejszym gościem imprezy był Wicepremier, Minister Rozwoju i Finansów - Mateusz Morawiecki. Przeprowadził on rozmowę z uczniami, pogratulował sukcesu i otrzymał bukiet kwiatów wykonany przez szkolne florystyki.

Uczniowskie miniprzedsiębiorstwo zrzesza całą klasę III technik ogrodnik, ale w Warszawie reprezentowały ją: Aleksandra Iwin, Dominika Gregorek, Natalia Augustyn i Arkadia Skibiniewska. Opiekunem grupy była pani Monika Mikułan.

Źródło informacji: Monika Mikułan
Adiustacja: Henryk Kropidłowski