dsc00067Starosta Ostródzki oraz Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostródzie w miniony piątek 30 czerwca 2017 roku zainaugurował Kampanię pod nazwa „Zdrowe lato”. Kampania będzie obejmowała cykl profilaktycznych akcji plenerowych. Pierwsze spotkanie, ze względu na aurę, odbyło się w budynku Centrum Użyteczności Publicznej. Pierwszej edycji wydarzenia przyświecało hasło "Zdrowie jest najważniejsze". Osoby, które przybyły, mogły wykonać podstawowe badania takie jak: badanie zawartości cukru we krwi, ciśnienie, BMI oraz dowiedzieć się, jakie jest dzienne zapotrzebowanie na kcal.

Poza tym można było skosztować ciasta pomidorowego oraz marchewkowego a także być autorem własnej zdrowej kanapki. Dla najmłodszych uczestników wydarzenia, którzy przybyli bardzo licznie organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Największe zainteresowanie dzieci skupiło się wokół konkursów edukacyjnych oraz malowania twarzy.

Najbliższe spotkanie w ramach Kampanii "Zdrowe Lato" któremu patronuje Burmistrz Miasta Ostródy oraz Wójt Gminy Ostróda odbędzie się w piątek 7 lipca w godzinach 14:00-17:00 na bulwarze nad jeziorem Drwęckim. Na spotkanie "Bezpieczne wakacje" organizatorzy i patroni serdecznie zapraszają mieszkańców powiatu oraz przybyłych w nasze urokliwe strony turystów i gości.