4Umowa partnerska podpisana przez powiat ostródzki i województwo usteckie owocuje w kilku dziedzinach. Po wizycie dyrektorów szkół w regionie Usti nad Łabą (styczeń 2015) powiat ostródzki realizuje inne ważne zobowiązanie umowy partnerskiej z Czechami. Na największych w Czechach targach turystycznych Holiday World w Pradze nasz samorząd prezentuje zachodniomazurskie walory turystyczne na wspólnie zaaranżowanym stoisku promocyjnym z Województwem Usteckim.

Najważniejszym elementem promocji jest oczywiście Kanał Ostródzko-Elbląski, w związku z mającym nastąpić, przed tegorocznym sezonem turystycznym, otwarciem pochylni po ich gruntownej rewitalizacji. Powiat oprócz własnych sił marketingowych na targach wspierany jest siłami i materiałami Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej. W działaniach promocyjnych kluczowym narzędziem powiatu jest niezawodnie makieta pochylni Oleśnica.

Powiatową prezentację promocyjną w czeskiej Pradze odwiedziła również samorządowa delegacja ze Starostą Ostródzkim Andrzejem Wiczkowskim i Przewodniczącym Rady Powiatu – Wojciechem Palińskim. 19 lutego, w pierwszym dniu targów, delegacja przyjęła na naszym stoisku Ambasador RP w Pradze Panią Grażyną Bernatowicz. Rozmowy dotyczyły zarówno partnerstwa naszego samorządu z usteckim krajem, jak i polskiej polityki promocyjnej branży turystycznej w Czechach, która dzisiaj pozostawia jeszcze wiele do życzenia.

Targi potrwają do niedzieli 22 lutego.